68th Lumber Liquidators U.S. Open Roster

Tournament Details

Entries: 383
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Ryan Abel Bel Aire, Kan. C
Judge Abruzzese Bronx, N.Y. B
Alex Aguiar N. Dartmouth, Mass. A
Rami Ahmed Staten Island, N.Y. C
Adrian Albu Bear, Del. B
Dick Allen Columbia, S.C. A Mon @ 4:00 PM
Patrick Allen Wesley Chapel, Fla. C Mon @ 7:00 PM
Joe Ambrosini Lockport, Ill. B
Tony Ament Bedminster, N.J. A Mon @ 4:00 PM
Don Amorosi Piscataway, N.J. C
Charles Anderson Sloatsburg, N.Y. A
Bob Andretta Jr. New Hyde Park, N.Y. B
Darren Andretta New Hyde Park, N.Y. B
Brad Angelo Lockport, N.Y. A Mon @ 4:00 PM
Chris Arcaro Wilmington, N.C. B
Steven Arehart Chesapeake, Va. C
Dave Arnold Dublin, Calif. B Mon @ 4:00 PM
Michelle Arrington Philadelphia B
Diandra Asbaty Chicago A Mon @ 4:00 PM
Billy Asbury Odenton, Md. B
Cristian Azcona Puerto Rico A
Chun Bae Cedarhurst, N.Y. B
Tom Baker King, N.C. C Mon @ 7:00 PM
Jason Baker Sharon Springs, N.Y. A
Jessica Baker Wichita, Kan. C
Vincent Balisky Elmhurst, N.Y. C
Chris Barnes Double Oak, Texas B Mon @ 4:00 PM
Richard Barton Jr. Detroit B
Mitch Beasley Clarksville, Tenn. B Mon @ 4:00 PM
Mathieu Beaudoin Canada C
Frank Bellavia Jr. Niagara Falls, N.Y. A
Jason Belmonte Australia A Mon @ 4:00 PM
David Beres Waukesha, Wis. B Mon @ 4:00 PM
Marcus Berndt Sweden C
Michael Berube Jr. Fall River, Mass. C
Kyle Bigelow Troy, Ohio A
Christopher Blackmore Fairfax, Va. C
Josh Blanchard Gilbert, Ariz. A
Quinton Bohlen Decorah, Iowa A
Jerry Bohlman Milton, Fla. B
Parker Bohn III Jackson, N.J. A Mon @ 4:00 PM
Andrew Bohn Freehold, N.J. A
Nathan Bohr Wichita, Kan. B Mon @ 4:00 PM
Charles Bonis Jr. Port Chester, N.Y. B
Lennie Boresch Jr. Kenosha, Wis. B Mon @ 4:00 PM
Austin Boulds Cereal Springs, Ill. A
Johnathan Bower Middletown, Pa. A
David Boyd Coconut Creek, Fla. C
Shawn Boyd Southampton, Pa. A
Christopher Boyd Brick, N.J. A
Jeremy Boyer Desloge, Mo. C
Scott Boyle Salida, Calif. C
Mason Brantley Detroit A
Terrance Bright Atlanta B
Dean Brooks Mountville, Pa. C
Scott Brown Ft. Collins, Colo. B
Shannon Buchan Waterloo, Iowa A Mon @ 4:00 PM
Jesse Buss Wichita, Kan. B
Robert Butler Jr. Staten Island, N.Y. B
Frankie Calca Elmont, N.Y. B
Matthew Carelock Monroe, N.C. B
Darryl Carreon Woodbridge, Va. A
Jeff Carter Springfield, Ill. C Mon @ 7:00 PM
Tom Carter Rockford, Ill. C Mon @ 7:00 PM
Kevin Cartier Beverly, N.J. C
Dino Castillo Carrollton, Texas C Mon @ 7:00 PM
Alex Cavagnaro Massapequa, N.Y. C
Jamie Ceasar Columbus, Ohio B
Travis Celmer Wernersville, Pa. B
Mike Centrone Carmel, N.Y. A
Jose Cepin Corona, N.Y. A
Carleton Chambers Detroit A
Adam Chase Seaford, N.Y. A
Michael Ciardulli Jr. Valley Stream, N.Y. B
Joe Ciccone Buffalo, N.Y. A Mon @ 4:00 PM
Michael Cimba Monroeville, Pa. C
Ryan Ciminelli Cheektowaga, N.Y. A Mon @ 4:00 PM
Mark Clark Naperville, Ill. B
Anthony Colangelo Helmetta, N.J. C
Joe Coleman Bordentown, N.J. A
Christopher Collins Savannah, Ga. C
John Conroy Mahopac, N.Y. C
Jimmy Cook Indianapolis B
Eric Copping Websterville, Vt. B
Mike Cordeiro Walpole, Mass. C
Mark Cornelius Peru, Ind. C
Eric Cornog Cherry Hill, N.J. A
Joseph Costanzo Bethpage, N.Y. A
Jason Couch Clermont, Fla. C Mon @ 7:00 PM
Kevin Croucher Grants Pass, Ore. B Mon @ 4:00 PM
Jonathan Crowder Edison, N.J. A
Brett Cunningham Clay, N.Y. B
Tommy Dakouvanos Belford, N.J. C
Vinny D'Ambrosio III Staten Island, N.Y. B Mon @ 4:00 PM
Chris Deemer Hamilton, N.J. C
Dave D'Entremont Middleburg Heights, Ohio B Mon @ 4:00 PM
Mike DeVaney Murrieta, Calif. A Mon @ 4:00 PM
Peter Diemer Staten Island, N.Y. B
Jim Dilyard Burbank, Ohio A
John DiSantis Wilmington, Del. B
Ron Dixon Boynton Beach, Fla. B
Christopher Dmytriw Lakewood, N.J. C
Gary Dodd Portsmouth, Va. B
Patrick Donohoe Jr. Hampstead, N.H. B
Carolyn Dorin-Ballard Keller, Texas C Mon @ 7:00 PM
Norm Duke Clermont, Fla. B Mon @ 7:00 PM
Michael Dutkiewicz Nicholson, Pa. A
Ray Eddy III Saginaw, Mich. B
Mike Edwards Tulsa, Okla. B Mon @ 4:00 PM
Ray Edwards Middle Island, N.Y. A Mon @ 4:00 PM
Ralph Ehrlich N.Massapequa, N.Y. C
Jeremy Elder Claymont, Del. A
Daniel Eremias Edison, N.J. B
Vadim Erenburg Brooklyn, N.Y. C
Ramon Estrada San Diego B
Ryan Evans Acton, Mass. B
Christian Evensen Norway A
Joel Eyssen Manville, N.J. C
Mike Fagan Dallas A Mon @ 4:00 PM
David Fantl Springfield, N.J. B
Gary Faulkner Norfolk, Va. C
Henry Fee Saginaw, Mich. A
Stephen Fiume Fiskdale, Mass. A
Chris Forry Bridgeport, Conn. A
Jason Freeman Maple Shade, N.J. B
Matt Freiberg Somerset, N.J. A
Ryan Friend Staten Island, N.Y. B
John Furey East Windsor, N.J. C
Dan Furman Amsterdam, N.Y. C
Frank Gallo Jr. Jacksonville, Fla. B
Matt Gasn Laurel, Md. A
Doug Gassman Jr. Dwight, Ill. A
Louis Gaudio Staten Island, N.Y. C
Brian Gaunt Huntington, Ind. B
Joseph Gentile Huntington Station, N.Y. A
Tim Gillick Milford, Conn. A
Norm Ginsberg Jr. West Babylon, N.Y. A
Patrick Girard Canada A
Ron Glick Morganville, N.J. B
George Gohagan III Roswell, Ga. B
Joe Goldstein Sr. Hayward, Calif. C
Andres Gomez Colombia B Mon @ 4:00 PM
Jaime Gonzalez Colombia B
Rick Graham Lancaster, Pa. A
Eddie Graham Centerville, Ohio C Mon @ 7:00 PM
Frank Gray Jr. North East, Md. A Mon @ 7:00 PM
Ethan Gray North East, Md. A
Joe Green Maplewood, Ohio A
Jason Groce Williamstown, N.J. C
Thomas Grunwald Astoria, N.Y. B
Erik Gulbrandson Wichita, Kan. C
Stephen Haas Enola, Pa. A
PJ Haggerty Roseville, Calif. A
Bob Hale Louisville, Ky B
Bobby Hall II Landover, Md. B Mon @ 4:00 PM
Daniel Hannagan Mt. Juliet, Tenn. C
Stephen Hardy Jr. Manchester, N.H. B
Stephen Hardy Manchester, N.H. B
Steve Harman Indianapolis C
Gregory Harris Greenwood, Ind. C
Michael Haugen Jr. Carefree, Ariz. B Mon @ 7:00 PM
Michael Healy Yonkers, N.Y. A
Jon Heimann St. Peters, Mo. A
Tom Hess Urbandale, Iowa B Mon @ 4:00 PM
Brian Himmler Cincinnati C Mon @ 7:00 PM
Joseph Hostetler Minerva, Ohio C
Corey Husted Milwaukie, Ore. A Mon @ 4:00 PM
Michael Hutchens New Castle, Ind. C
Will Jackson Philadelphia B
Steve Jaros Yorkville, Ill. A Mon @ 4:00 PM
Ken Jessee Huber Heights, Ohio A
Marcus Jeter Belleville, N.J. B
Liz Johnson Cheektowaga, N.Y. C Mon @ 7:00 PM
Tony Johnson Canton, Ohio C
Philip Johnson Plymouth Meeting, Pa. C
Tommy Jones Simpsonville, S.C. C Mon @ 4:00 PM
Dakota Jordan Andersen, S.C. A
Chris Jove Port Jefferson Station, N.Y. A
Jack Jurek Lackawanna, N.Y. A Mon @ 4:00 PM
Dustin Karp Herndon, Va. A
John Katsaros Bartonsville, Pa. B
Shota Kawazoe Japan C
Buddy Kelch Pearl River, La. C
Terry Kern Mt. Pleasant, Pa. A
Sun Kim Flushing, N.Y. A
Austin Kircher Orangevale, Calif. B
Jeff Kirk Easton, Pa. C
Marty Kirsten Jr. Greentown, Pa. C
Robert Klann San Antonio, Texas A
Todd Klinko Oil City, Pa. A
Chris Knappenberger Slatington, Pa. B
Mika Koivuniemi Finland B Mon @ 4:00 PM
Joe Krajkovich North Brunswick, N.J. C
Chris Kramer Richlandtown, Pa. C
Brian Kretzer Dayton, Ohio A Mon @ 4:00 PM
Kelly Kulick Union, N.J. A Mon @ 4:00 PM
Anthony LaCaze Melrose Park, Ill. A Mon @ 4:00 PM
Jack Laffey Indianapolis B
Douglas Lakey O'Fallon, Mo. C
Martin Larsen Sweden A
Chris Larsen Norwich, Conn B
Christopher Lee Brooklyn, N.Y. B
Kimmo Lehtonen Finland A
Tom Lemanski Hazlet, N.J. C
Chris Liotta Dix Hills, N.Y. B
Jeff Lizzi Sandusky, Ohio C Mon @ 7:00 PM
Michael Llorca Orlando, Fla. C
Michael LoBianco Brick, N.J. A
Miguel Lopez Wichita, Kan. C
Chris Loschetter Avon, Ohio C Mon @ 7:00 PM
Joseph LoVullo Absecon, N.J. A
William Ludwig Logan, Ohio A
Ernest Lukacs Jr. Manville, N.J. C
Michael Machuga Erie, Pa. B Mon @ 7:00 PM
Tim Mack Indianapolis C Mon @ 7:00 PM
Dan MacLelland Canada A Mon @ 4:00 PM
Eric Malone Brewster, N.Y. A
Wes Malott Pflugerville, Texas A Mon @ 4:00 PM
Paul Manozzi Jr. Great Meadows, N.J. C
Anibal Marin Rivera Puerto Rico C
Michael Marsico Chesapeake Beach, Md. A
Andrew Martin Gilbertsville, Pa. A
Tom Martino Old Bridge, N.J. B
Steven Maruffi Brooklyn, N.Y. A
Gregory Matera Staten Island, N.Y. B
Kevin Maurice Canada C
Francis Mazzella Staten Island, N.Y. B
Tim McAuliffe Staten Island, N.Y. A
Joshua McBride Wichita, Kan. B
Mark McCreary Livermore, Calif. B
Eugene McCune Munster, Ind. A Mon @ 4:00 PM
Thomas McLane Lusby, Md. B
Mark McNear Altamonte Springs, Fla. A
Matt McNeil Chanhassen, Minn. B
Santiago Mejia Colombia B
Raymond Melone North Haledon, N.J. C
Jeremy Merriner Winchester, Va. A
Robert Mockenhaupt Rutherford, N.J. C
Amleto Monacelli Venezuela B Mon @ 7:00 PM
Jeremy Mooney West Palm Beach, Fla. B
B.J. Moore III Apex, N.C. C
Andy Mortensen Tulsa, Okla. A
Brad Muri Billings, Mont. B
Tony Myers Pensacola, Fla. A
Yuusake Nakamura Japan C
Scott Newell Deland, Fla. A Mon @ 4:00 PM
Cory Nichols Hudson Falls, N.Y. C
John Nolen Waterford, Mich. C Mon @ 7:00 PM
Scott Norton Costa Mesa, Calif. B Mon @ 7:00 PM
Joe Novara Holtsville, N.Y. A
Billy Oatman Chicago A Mon @ 4:00 PM
Matthew O'Grady South Amboy, N.J. A
Bill O'Neill Southampton, Pa. A Mon @ 4:00 PM
Greg Ostrander Freehold, N.J. B
Manuel Otalora Colombia B
Rhino Page Dade City, Fla. A Mon @ 4:00 PM
Joe Paluszek Bensalem, Pa. C Mon @ 7:00 PM
Bryan Paul Brooklyn, N.Y. A
Jake Peters Decatur, Ill. B
John Petraglia Jackson, N.J. B Mon @ 7:00 PM
Johnny Petraglia Jr. Jackson, N.J. B
Derek Petty Potomac Falls, Va. C
Yon-Gyo Phark Flushing, N.Y. A
Connor Pickford Charlotte, N.C. C
Jim Price Harrrisburg, N.C. B
Matthew Priore North Arlington, N.J. B
Joseph Rabbia Oradell, N.J. C
Anggie Ramirez Colombia B
Sean Rash Montgomery, Ill. A Mon @ 4:00 PM
Jason Rasinske Diamondale, Mich. B
Floyd Raymond Gaylord, Mich. C
Timothy Regan East Northport, N.Y. C
Hubert Register Philadelphia A
Rocio Restrepo Colombia B
Tony Reynaud Harwinton, Conn. B
Sean Riccardi Piscataway, N.J. C
Dean Richards Tacoma, Wash. A
Shaun Riggins Millville, N.J. A
Chris Riolo Springfield, N.J. C
Kip Roberts Glenallen, Va. B Mon @ 7:00 PM
James Roberts Richmond, Va. B
Rob Robertson Jackson, N.J. B
Michael Robey Morrisville, Pa. C
Brian Robinson Morgantown, W.V. B
Maria Rodriguez Colombia B
Bryson Rogers Durham, N.C. C
Mike Rose Jr. West Henrietta, N.Y. B
Matt Rosenbeck Prospect, Conn. A
David Rosengarten Gardendale, Ala. B
Greg Rottengen Washington, N.J. B
Thomas Ruggiero Buffalo, N.Y. A
Ildemaro Ruiz Venezuela B
Ronnie Russell Marion, Ind. B Mon @ 7:00 PM
Russell Russo Barnegat, N.J. A
John Santalucia North Brunswick, N.J. A
Chico Santiago Tuckahoe, N.Y. A
Michael Santonastaso Lebanon, N.J. C
Lawrence Scalzo Secaucus, N.J. B
Phil Schintler Kalona, Iowa B
Thomas Schlomann Saddle Brook, N.J. C
Ken Schneider Palm Beach Gardens, Fla. A
Carl Scott Hazleton, Pa. C
Mike Scroggins Amarillo, Texas C Mon @ 7:00 PM
Travis Seawell Virginia Beach, Va. B
Ryan Shafer Horseheads, N.Y. A Mon @ 4:00 PM
Michael Shaw Maple Shade, N.J. B
Roger Shell New York City B
Michael Shipley Ringgold, Ga. C
David Shirk Philadelphia C
Seby Silvestri Louisville, Ky. C
David Simard Canada C
Mark Sleeper Clearwater, Fla. C
Justin Sloan Fair Lawn, N.J. A
Tom Smallwood Saginaw, Mich. B Mon @ 7:00 PM
Gregory Smith Baltimore A
P.J. Sonday Luzerne, Pa. C
Brett Spangler Niles, Ohio B Mon @ 7:00 PM
Craig Spencer Tempe, Ariz. C
Rob Sperling Livingston, N.J. A
Peter Spreadbury Oak Forest, Ill. A
Greg Stahora West Hazelton, Pa. C
Eric Stangle Ballston Spa, N.Y. C
Michael Steil Wheeling, Ill. B
Duane Steinmetz Evans, Colo. B
Michael Sucena Philadelphia A
Art Swain Jr. Philadelphia C
Taylor Swartz Windsor, N.Y. C
John Szczerbinski North Tonawanda, N.Y. A
E.J. Tackett Huntington, Ind. C
Jazreel Tan Singapore C
Matt Taylor Knightdale, N.C. C
Michael Tessier Jr. Woonsocket, R.I. A
Gregory Thompson Jr. Dublin, Calif. B
Rusty Thomsen Morgan, N.J. A
Jason Timmermann Breese, Ill. A
Chris Tomlinson Franklin, Tenn. B
Juhani Tonteri Finland A
Joe Trainor Massapequa Park, N.Y. A
Billy Trudell Coventry, R.I. A
Brian Valenta Lockport, Ill. C
Eddie VanDaniker Jr. Essex, Md. C
Henry VanEngle Bayside, N.Y. C
Chad Vendeville Euless, Texas A
Sammy Ventura Syracuse, N.Y. B
Jeffrey Voght Canojaharie, N.Y. C
Brian Voss Alpharetta, Ga. B Mon @ 7:00 PM
Adam Voth Danville, Ky. C
Robert Wade Winter Springs, Fla. B
Lonnie Waliczek Wichita, Kan. C Mon @ 7:00 PM
Bob Walker IV South Plainfield, N.J. B
Thomas Wall III Fayetteville, N.C. A
James Wallace Hicksville, N.Y. C Mon @ 7:00 PM
Justin Warhol Sound Beach, N.Y A
Chris Warren Grants Pass, Ore. B Mon @ 7:00 PM
Phillip Watson Cahokia, Ill. B
Jason Weaver Denver, Pa. C
Pete Weber St. Ann, Mo. C Mon @ 7:00 PM
Stevie Weber Austin, Texas C Mon @ 7:00 PM
Scott Weber La Salle, Ill. C
Nick Weber Foristell, Mo. C
Patrick Weiss Winfield, N.J. A
Randy Weiss Columbia, S.C. B
Blaine Weninger Aurora, Ore. B
Geoff Wetzler Vernon, Conn. C
Tyler Wilds Three Rivers, Mich. C
Terry Wiley Vienna, Va. A
Jonathan Wilhelm Middletown, N.Y. C
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla. C Mon @ 7:00 PM
Stuart Williams England C Mon @ 7:00 PM
Aaron Williams Pennsauken, N.J. C
Fero Williams Fairfield, Ohio B
Sean Wilson Naperville, Ill. C
Danny Wiseman Baltimore C Mon @ 7:00 PM
Jason Wojnar Chicago B Mon @ 7:00 PM
Mike Wolfe New Albany, Ind. C Mon @ 7:00 PM
Richard Wolfe Culpepper, Va. A Mon @ 4:00 PM
Daniel Wright Blandon, Pa. B
Nick Yakas Joliet, Ill. A
Junia Yoshida Japan C
Michael Young Smyrna, Ga. C
Jeff Zaffino Warren, Pa. C Mon @ 7:00 PM
Michael Zanghi Delran, N.J. A
Matthew Zasowski Buffalo, N.Y. B

Rosters last updated: 2/9/2012 9:33:40 PM