66th Lumber Liquidators U.S. Open Roster

Tournament Details

Entries: 415
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Ryan Abel Bel Aire, Kan. A Monday, 4:00 p.m.
Alex Aguiar Dartmouth, Mass. C
Dale Aivaz Jr. Yonkers, N.Y. C
Patrick Allen Wesley Chapel, Fla. B Monday, 6:00 p.m.
Ritchie Allen Columbia, S.C. B Monday, 6:00 p.m.
William Allen Jr. Lumberton, N.J. B
Don Allen III Vancouver, Wash. B Monday, 6:00 p.m.
Don Amorosi Piscataway, N.J. B
Charles Anderson Sloatsburg, N.Y. B Monday, 6:00 p.m.
Bob Andretta Jr New Hyde Park, N.Y. A
Darren Andretta New Hyde Park, N.Y. A
Brad Angelo Lockport, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Cedric Anthor Nevilly Plaisance, France A
Ryan Appel Cinnaminson, N.J. A
Steven Arehart Chesapeake, Va. A
Michelle Arrington Philadelphia B
Brian Atherton Bridgewater, N.J. A
Jason Babicka Imperial, Pa. B
Douglas Babin Langhorne, Pa A
Chun Bae Cedarhurst, N.Y. A
Joe Bailey Pittsburgh C Monday, 8:00 p.m.
Derek Bailey Sloatsbury, N.Y. B
Tom Baker King, N.C. A Monday, 4:00 p.m.
Jason Baker Sharon Springs, N.Y. B
Lindsay Baker Amherst, N.Y. A
Del Ballard Jr. Keller, Texas C Monday, 8:00 p.m.
Kevin Bandrowski Speonk, N.Y. C Monday, 8:00 p.m.
William Barlow Edgewood, Md. A Monday, 4:00 p.m.
Chris Barnes Double Oak, Texas B Monday, 6:00 p.m.
Thomas Bates S Boston, Va C
Dennis Beagle Lehigh Acres, Fla. A
Mitch Beasley Puyallup, Wash. B Monday, 6:00 p.m.
Rob Belau Newport News, Va B
Warrnon Bell Longwood, Fla. A
Jason Belmonte Orange, NSW,Australia A Monday, 4:00 p.m.
Anthony Bennett Worcester, Mass. C
Marty Berke Allentown, Pa. B
Billy Bertuch Yonkers, N.Y. A
Joseph Bevelacqua Endicott, N.Y. B
Joe Biscardi Wantagh, N.Y. A Monday, 6:00 p.m.
Jean-Francois Bittner Chicoutimi, Que., Canada C
Christopher Blackmore Alexandria, Va. A Monday, 4:00 p.m.
Chris Blaison Newburgh, N.Y. A
Parker Bohn III Jackson, N.J. A Monday, 4:00 p.m.
Nathan Bohr Wichita, Kan. B Monday, 6:00 p.m.
Todd Book Wapakoneta, Ohio C Monday, 8:00 p.m.
Johnathan Bower Middletown, Pa. B Monday, 6:00 p.m.
Jeremy Boyer Desloge, Mo A
Jay Boyle Garnet Valley, Pa C
Zak Brandt Marysville, Pa A
Don Breeden Clive, Iowa B Monday, 6:00 p.m.
Christopher Bucchianico Jackson, N.J. B
Shannon Buchan Waterloo, Iowa B Monday, 6:00 p.m.
Brian Burkhardt Wildwood, Mo. B
Jesse Buss Wichita, Kan. C Monday, 8:00 p.m.
Timothy Butz Whitehall, Pa. A
Andrew Cain Scottsdale, Ariz. B Monday, 6:00 p.m.
Joel Caridad Staten Island, NY C
Robert Carlson DeKalb, Ill. B
Jeff Carter Springfield, Ill. C Monday, 8:00 p.m.
Tom Carter Rockford, Ill. C Monday, 8:00 p.m.
Kevin Cartier Beverly, N.J. B
Dino Castillo Carrollton, Texas A Monday, 4:00 p.m.
Alex Cavagnaro N.Massapequa, N.Y. B
Travis Celmer Wernersville, Pa. A
Mike Centrone Carmel, N.Y. B
Adam Chase Seaford, N.Y. A
Brian Checkle Stockbridge, Ga. C
Razor Chisolm Brooklyn, N.Y. B
Paul Christopher Tonawanda, N.Y. C
Joe Ciccone Buffalo, N.Y. B Monday, 6:00 p.m.
Michael Cimba Monroeville, Pa. B Monday, 6:00 p.m.
Ryan Ciminelli Cheektowaga, N.Y. B Monday, 6:00 p.m.
Mark Cise Summit, N.J. A
Mark Clark Naperville, Ill. C
David Cole Deerfield, Ill. A
Christopher Collins Savannah, Ga. B Monday, 6:00 p.m.
Jonathan Conger Missoula, Mont. C
Joe Conigliaro Valley Stream, N.Y. C
John Conroy Mahopac, N.Y. C
Butch Cormier Lafayette, La. A
Joseph Costanzo Plainview, N.Y. B
Jason Couch Clermont, Fla. C Monday, 8:00 p.m.
G. Brett Cunningham Clay, N.Y. A
Tommy Dakouvanos Morganville, N.J. A
Vinny D'Ambrosio III Staten Island, N.Y. B Monday, 6:00 p.m.
Pete Danyo Jr. Avenel, N.J. A
William Davenport Ducktown, Tenn. B
Keith DeCambra Quincy, Mass C
Mark Decman Canada C Monday, 8:00 p.m.
Chris Deemer Hamilton, N.J. A
Leon DeMasi Rose Valley, Pa. C
Timothy Dennis Enola, Pa. A
Dave D'Entremont Middleburg Heights, Ohio B Monday, 6:00 p.m.
Julien Depy Viliers Sur Marne, France B
Mike DeVaney San Diego C Monday, 8:00 p.m.
John Di Santis Wilmington, Del. C Monday, 8:00 p.m.
Brian DiCicco Agawam, Mass B
Stephen Dieter Palmerton, Pa B
Louis DiGirolamo Howell, N.J. C
Sean Dillon Yardley, Pa. A
Craig Diver Spring, Texas C
Ron Dixon Boynton Beach, Fla. C Monday, 8:00 p.m.
Carolyn Dorin-Ballard Keller, Texas C Monday, 8:00 p.m.
Norm Duke Clermont, Fla. B Monday, 6:00 p.m.
Jason Duncan Oakland, N.J. A
Philip Duncan Dayton, Ohio A
Gary Duran Commerce, Calif. C
Bryan Duurloo Watervliet, N.Y. A
Mike Edwards Tulsa, Okla. C Monday, 8:00 p.m.
Ray Edwards Middle Island, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Ken Ellsworth Jr. Oswego, N.Y. B
Stephen Ennis Jr. Staten Island, N.Y. B
George Ennis California, Md. C Monday, 8:00 p.m.
Michael Fagan Patchogue, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
David Fantl Springfield, N.J. C
Dave Ferraro Kingston, N.Y. C Monday, 8:00 p.m.
John Ferraro Kingston, N.Y. C
Chris Fisher Brooklyn, N.Y. A
Wayne Fleming Jr. Hackettstown, N.J. B
Chris Forry Bridgeport, Conn. A
Curtis Foss Medina, N.Y. A
Timothy Foy Jr. Salisbury, Md. B
Jason Freeman Maple Shade, N.J. C
Matt Freiberg Somerset, N.J. B Monday, 6:00 p.m.
Ryan Friend Staten Island, N.Y. C
Brent Frisch Allentown, Pa. A
John Furey Freehold, N.J. A Monday, 4:00 p.m.
Mark Gabrielli Indialantic, Fla B
Chuck Galaviz Salt Lake City, Utah C
Chris Galler San Antonio, Texas A
Ronald Gardner Troy, N.Y. A
Matthew Gasn Laurel, Md. B
Bill Gasser Maple Shade, N.J. B
Wade Gayhart Lockport, Ill. A
Paul Gibson Bunswick, Ohio C
Christopher Gillette Scotia, N.Y. C
Timothy Gillick Milford, Conn. B
Patrick Girard Jonquiere, Quebec A Monday, 4:00 p.m.
Ron Glick Morganville, N.J. B Monday, 6:00 p.m.
Tommy Gollick Oberlin, Pa. A
A.B. Gonzalez Bronx, N.Y. C
James Grago Rome, N.Y. C
Matthew Graham West Orange, N.J. A
Rick Graham Lancaster, Pa. B Monday, 6:00 p.m.
Aaron Graves Danbury, Conn. A
Frank Gray Jr. North East, Md. A
Thomas Grunwald Astoria, N.Y. C
Peter Gurrieri Bloomingdale, N.J. A Monday, 4:00 p.m.
Stephen Haas Enola, Pa. A Monday, 4:00 p.m.
PJ Haggerty Clovis, Calif B Monday, 6:00 p.m.
Bobby Hall II Landover, Md. C Monday, 8:00 p.m.
Rick Hara Darien, Ill. C
Steve Harman Indianapolis C Monday, 8:00 p.m.
Brandon Harris Akron, Ohio B
Seth Harrison South Euclid, Ohio C
Mike Hastings Georgetown, Del C
David Haynes Las Vegas A
Michael Healy Yonkers, N.Y. B
Marcus Henderson Dayton, Ohio B
Kevin Henley Medford, Ore. A
Michael Herman Woodridge, Va. B
Tom Hess Urbandale, Iowa C Monday, 8:00 p.m.
Clarke Hill Goldboro, N.C. C
Matt Himmelreich Cressona, Pa A
Brian Himmler Cincinnati B Monday, 6:00 p.m.
Chuck Hinks Eagle Point, Ore. A
Victor Hnatczenko Jr. Philadelphia B
Shane Holbert East Lansdowne, Pa. A
Robert Hoyser Titusville, Fla. B Monday, 6:00 p.m.
Kevin Humble Lake Mary, Fla. C
Joseph Hunter Milltown, N.J. B
Corey Husted Milwaukie, Ore B Monday, 6:00 p.m.
Bob Inscore Jr Waldorf, Md B
Bill Ireland Absecon, N.J. B
Scott Irwin Milltown, N.J. B
Sal Izzo Old Bridge, N.J. A
Will Jackson Philadelphia A
Derek James Wyandanch, N.Y. A
Matthew Janas Central Falls, R.I. C
Steve Jaros Yorkville, Ill. A Monday, 4:00 p.m.
Kenneth Jessee Huber Heights, Ohio C
Lewis Johnson Jr. Bayonne, N.J. B
Dale Johnson Doylestown, Pa. A
Liz Johnson Cheektowaga, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Tommy Jones Simpsonville, S.C. A Monday, 4:00 p.m.
Omar Juarbe Allentown, Pa. B
Jack Jurek Lackawanna, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Reo Kanai Tokyo A
Rudy Kasimakis Baldwyn, Miss. C Monday, 8:00 p.m.
Mike Keily Lakewood, Colo. C Monday, 8:00 p.m.
Jeff Keller Chesapeake, Va. A
Kevin Kelly White Plains, N.Y. B
Doug Kent Newark, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Robert Killmer Jr. Levittown, Pa. C
Sun Kim Flushing, N.Y. B
Jeff Kirk Easton, Pa C
Chris Klerk Chandler, Ariz. C
Chris Kliczinski Pinckney, Mich A
Chad Kloss Greenfield, Wis C Monday, 8:00 p.m.
Andrew Koff Miami B
Mika Koivuniemi Hartland, Mich. B Monday, 6:00 p.m.
Joe Krajkovich North Brunswick, N.J. A
Edward Kramarcik Sr. Lake Mary, Fla. B
Chris Kramer Richlandtown, Pa. C
Brian Kretzer Dayton, Ohio B Monday, 6:00 p.m.
George Kruse Clifton, N.J. C
Jeff Kubasak Staten Island, N.Y. B
Kelly Kulick Union, N.J. B Monday, 6:00 p.m.
Anthony LaCaze Glen Ellyn, Ill. A
George Lambert IV Hamilton, Ontario, Canada C Monday, 8:00 p.m.
Pierre-Luc Larouche Chicoutimi, QC, Canada A
Chris Larsen Norwich, Conn C
Scott Lavy Troy, Troy, Mo C
Duc Le Minh Ivry, France A
Brian LeClair Athens, N.Y. C Monday, 8:00 p.m.
Robert Lee Tokyo, Japan A
Mun Hong Lee Cliffside Park, N.J. B
David Lefevre Ponton Ft. Combault, France B
Robert Leonard Sr. Elmira Heights, N.Y. A
Bobby Link Glendale, N.Y. B
Jeff Lizzi Sandusky, Ohio C Monday, 8:00 p.m.
Michael Llorca Orlando, Fla. A
Mike Long High Point, N.C. C
Chris Loschetter Avon, Ohio C Monday, 8:00 p.m.
Thomas Lulewicz Livingston, N.J. B
Jason Lundquist Delaware Water Gap, Pa C Monday, 8:00 p.m.
Michael Machuga Erie, Pa. B Monday, 6:00 p.m.
Wes Malott Pflugerville, Texas A Monday, 4:00 p.m.
Michael Markis Hawley, Pa A Monday, 4:00 p.m.
Michael Marsico Chesapeake Beach, Md. C
Eric Martin Succasunna, N.J. C
Anthony Martino Morganville, N.J. A
Tom Martino Old Bridge, N.J. A
Julianne Martirano Bronx, N.Y. B
Ricky Matsko Jr Overland, Mo. B Monday, 6:00 p.m.
Rob Mayotte Syracuse, N.Y. A
Sean McAuliffe Staten Island, N.Y. C
Tim McAuliffe Staten Island, N.Y. B
Eugene McCune Munster, Ind. A Monday, 4:00 p.m.
Ross McDonald Clarksville, Md. C
Darryl McDuffie Floral Park, N.Y. B
Shawn McKee Concord, N.C. B Monday, 6:00 p.m.
Alex Medveditskov Russia B
Jason Meketansky Bronx, N.Y. B
Raymond Melone North Haledon, N.J. C
Keith Mentone Long Branch, N.J. C
Orlando Mercado Ponce, P.R. A
Steven Meyer Rochester, N.Y. C
Michael Miles Toms River, N.J. A
Adrienne Miller Buffalo Grove, Ill. B Monday, 6:00 p.m.
Robert Mockenhaupt Pompton Lakes, N.J. B Monday, 6:00 p.m.
Alan Mojado Fallbrook, Calif. C
Amleto Monacelli Venezuela C Monday, 8:00 p.m.
Wilbert Moorer Dover, Del. B
Jeff Morin Hoptacong, N.J. B
Mike Nadolski Westland, Mich C
Jack Nealon Bowie, Md C
Ron Nelson Jr. Bridgeview, Ill. B
Scott Newell Deland, Fla. C Monday, 8:00 p.m.
Cory Nichols Hudson Falls, N.Y. B
John Nolen Waterford, Mich. A Monday, 4:00 p.m.
Scott Norton San Francisco, Calif B Monday, 6:00 p.m.
Billy Oatman Chicago B Monday, 6:00 p.m.
Kris O'Donaghy II East Syracuse, N.Y. B
Matthew O'Grady South Amboy, N.J. C Monday, 8:00 p.m.
Christopher Ohnesorge Dunlap, Iowa C
Bill O'Neill Southampton, Pa. A Monday, 4:00 p.m.
David Oulman Owatonna, Minn. C
Jeffrey Owens Ithaca, N.Y. A
Noel Pabilonia Jersey City, N.J. C
Rhino Page Topeka, Kan. A Monday, 4:00 p.m.
Joe Paluszek Bensalem, Pa. A Monday, 4:00 p.m.
Supachai Papee Alexandria, Va B Monday, 6:00 p.m.
Kenny Parks Hammond, Ind. C Monday, 8:00 p.m.
Bryan Paul Brooklyn, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Aaron Pawloski Volcano, Calif. A
Jean Perez Puerto Rico A
Dan Perreten Deland, Fla. C
Sandy Perron Sept-Iles, Quebec, Canada C
Jack Perry Woodstock, Ont. Canada C
Philip Petersam Baltimore A
John Petraglia Jackson, N.J. C Monday, 8:00 p.m.
Roger Petrin Indian Trail, N.C. B
Scott Petritis Clifton, N.J. A
Derek Petty Potomac Falls, Va. B
Tim Pfeifer Cranberry Twp., Pa. C
Anthony Phillips Elmont, N.Y. A
Paul Pinto Philadelphia B Monday, 6:00 p.m.
Maurice Plante Sept-Iles, Quebec, Canada C
John Poandl Allentown, Pa. C
Jason Poli West Des Moines, Iowa A Monday, 4:00 p.m.
Martin Porrini Jr. National Park, N.J. B
Ronald Powick Williamstown, N.J. A
Matthew Priore North Arlington, N.J. B
Matt Pritchard Barrington, R.I. A
Johnathon Proctor Lebanon, N.J. C
Joseph Purdom Mechanicsburg, Pa B
Eric Race Schoharie, N.Y. B
Frank Rakowski Rochelle Park, N.J. C
Sean Rash Wichita, Kan. A Monday, 4:00 p.m.
Hubert Register Philadelphia B
Bryan Reinsel Hamburg, Pa. A
Tony Reyes San Bruno, Calif. B Monday, 6:00 p.m.
Sean Riccardi Piscataway, N.J. C
Dean Richards Tacoma, Wash. A
Howard Ridgeway Cleveland B
Shaun Riggins Millville, N.J. B
Jonathan Rivera Bronx, N.Y. A
Michael Robey Morrisville, Pa. B
Brian Robinson Morgantown, W.V. C
Louis Rodriguez Bayonne, N.J. B
Jim Rogers Brick, N.J. B
Jim Rood Algonquin, Ill. A
Mike Rose Jr. Rochester, N.Y. C
Greg Rottengen Washington, N.J. B
Bob Rowe Wynantskill, N.Y. B
Dan Rowe Wynantskill, N.Y. B
Jonathan Roy Sherbrooke, QC, Canada C
Ronnie Russell Indianapolis A Monday, 4:00 p.m.
Michael Sanders Kearny, N.J. C
John Santalucia North Brunswick, N.J. B
Eddie "Chico" Santiago Tuckahoe, N.Y. A
Anthony Santonastaso New Milford, CT A
Derek Sapp Keokuk, Iowa A Monday, 4:00 p.m.
Jonathan Savard Sept-Iles, Quebec, Canada C
Walter Schaub II Schaumburg, Ill. B Monday, 6:00 p.m.
Chris Schlegel Yonkers, N.Y. C
Greg Schwamberger Dover, Del. C
Mike Scroggins Amarillo, Texas C Monday, 8:00 p.m.
Ryan Shafer Horseheads, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Donald Sherman Darlington, Md. C
Ken Simard Greenville, S.C. C Monday, 8:00 p.m.
David Simard Granby, QC, Canada C
Clinton Sloper Locust Grove, Va. A
Thomas Smallwood Flushing, Mich. A Monday, 4:00 p.m.
Robert Smith Columbus, Ohio C Monday, 8:00 p.m.
Nina Smith Philadelphia C
Ken Smith Jr Cherry Valley, N.Y. B
Bob Smith Philadelphia A
Gregory Smith Baltimore C
Peter Smith Bay Shore, N.Y. B
P.J. Sonday Avoca, Pa. C Monday, 8:00 p.m.
Tom Sorce Blasdell, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Gene Speenburgh Athens, N.Y. C
Robert Sperling Livingston, N.J. B
Nichole Spratford Flanders, N.J. C
Peter Spreadbury Oak Forest, Ill. A
Greg Stahora W Hazelton, Pa. A
Derrick Stanley Dover, Del. A
Gary Starcher Hammonton, N.J. C
Jason Sterner McDonough, Ga. B Monday, 6:00 p.m.
Guido Susi Bronx, N.Y. A
Mike Swackhamer Parkersburg, W.V. C
Art Swain Jr Philadelphia A Monday, 4:00 p.m.
Frank Szabo Jr. Spring City, Pa. A
Walt Taormina Oak Ridge, N.J. B
Michael Tarsio Newburgh, N.Y. B
James Tesch, Jr Mooresville, N.C. C
Joel Thibeault Chicoutimi, QC, Canada A
Connie Thibodeaux Houma, La. C
Jim Thomas Binghamton, N.Y. B
Rusty Thomsen Morgan, N.J. A
A.J. Tkaczuk Bloomfield, N.J. C
Jim Tomek Jr. Camp Hill, Pa. B Monday, 6:00 p.m.
Chris Tomlinson Franklin, Tenn. A
TJ Trout Pottsville, Pa B
Joseph Truchan Jr. Ringwood, N.J. A
Craig Tuholski Washougal, Wash. B Monday, 6:00 p.m.
Alexandre Vahidi Paris, France B
Brian Valenta Lockport, Ill. C
Edward VanDaniker Jr Essex, Md. A Monday, 4:00 p.m.
Thomas VanGorden Jamesburg, N.J. B
Humberto Vazquez San Pedro, Mexico B Monday, 6:00 p.m.
Matthew Vega Bronx, N.Y. C
Paul Viesto Sandy Hook, Conn A
Jeffrey Voght Canojahaire, N.Y. B Monday, 6:00 p.m.
Robert Volk Ridge, N.Y. B Monday, 6:00 p.m.
Gale Voshell Dover, Del C
Chris Voshell Dover, Del. C
Brian Voss Kennesaw, Ga. B Monday, 6:00 p.m.
Keith Wagner Easton, Pa. B
Lonnie Waliczek Wichita, Kan. C Monday, 8:00 p.m.
James Wallace Hicksville, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Justin Warhol Sound Beach, N.Y C
Tom Warner Latham, N.Y. C
Chris Warren Grants Pass, Ore. B Monday, 6:00 p.m.
Jason Weaver Denver, Pa. A
Pete Weber St. Ann, Mo. C Monday, 8:00 p.m.
Nick Weber St. Charles, Mo. A
Randy Weiss Columbia, S.C. C Monday, 8:00 p.m.
Patrick Weiss Winfield, N.J. B
Geoff Wetzler Tolland, Conn. B
Jonathan Wilhelm Grahamsville, N.Y. C
Thomas Wilkinson Staten Island, N.Y. C
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla. C Monday, 8:00 p.m.
Aaron Williams Trenton, N.J. C
Aaron Williams Roselle, N.J. B
Walter Williams Jr. Lodi, N.J. B
Sean Wilson Hawthorn Woods, Ill. A
John Wise Sr. Pine Grove, Pa. A
Danny Wiseman Baltimore A Monday, 4:00 p.m.
Jason Wojnar Chicago A Monday, 4:00 p.m.
Mike Wolfe New Albany, Ind. C Monday, 8:00 p.m.
Richard Wolfe Vienna, Va. C Monday, 8:00 p.m.
Troy Wollenbecker Miami A Monday, 4:00 p.m.
Christopher Wood North Haven, Conn. C
Larry Woomer State College, Pa. C
Eric Wysokowski Monroe Twp., N.J. B
Isao Yamamoto Kanagawa, Japan A
Ken Yokobosky Fredon, N.J. C Monday, 8:00 p.m.
Jason Zagrodnik Allentown, Pa. B
Matthew Zasowski Buffalo, N.Y. A Monday, 4:00 p.m.
Andy Zavaglia Glasser, N.J. A
David Zeitz Philadelphia B

Rosters last updated: 4/4/2009 9:05:52 AM