Etonic Championship Roster

Tournament Details

Entries: 149
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Shawn Albright Cheektowaga, N.Y.
Ritchie Allen Columbia, S.C.
Patrick Allen Wesley Chapel, Fla.
Charles Anderson Sloatsburg, N.Y.
DJ Archer Mineral Wells, TX
Sal Augugliaro Alden, N.Y.
Tom Baker King, N.C.
Del Ballard Jr N. Richland Hills, TX
Chris Barnes Double Oak, Texas
Mitch Beasley Arlington, Texas
Missy Bellinder Fullerton, Calif.
Chris Blaison Newburgh, N.Y.
Parker Bohn III Jackson, N.J.
Todd Book Cantonment, Fla
Johnathan Bower Middletown, Pa.
Patrick Brick Buffalo, N.Y.
Salvatore Capizzi Jr. Rochester, N.Y.
Jeff Carter Springfield, Ill.
Dino Castillo Carrollton, Texas
Alex Cavagnaro N.Massapequa, N.Y.
Paul Christopher Tonawanda, N.Y.
Frankie Ciannella Stroudsburg, Pa.
Joe Ciccone Buffalo, N.Y.
Ryan Ciminelli Cheektowaga, N.Y.
Joseph Conti Syracuse, N.Y.
Andrew Cramer N. Tonawanda, NY
Tim Criss Bel Air, Md.
Ray Cyr Jr. New Hartford, N.Y.
Tommy Delutz Jr. Flushing, N.Y.
Dave D'Entremont Middleburg Heights, Ohio
Mike DeVaney Temecula, Calif.
Brian DiCicco Ridgefield, Conn.
Kevin Donaghue Amherst, N.Y.
Carolyn Dorin-Ballard N. Richland Hills, Texas
Norm Duke Clermont, Fla.
Dale Eagle Tavares, Fla.
Mike Edwards Tulsa, Okla.
April Ellis Jackson, Tenn.
Joy Esterson Annapolis, Md.
Michael Fagan Patchogue, N.Y.
Michelle Feldman Skaneateles, N.Y.
Rich Ferraro Webster, N.Y.
Curtis Foss Medina, N.Y.
Matt Freiberg Somerset, N.J.
Tim Frenz Cheektowaga, N.Y.
Micah Gibbons Springfield, Mo
Paul Gibson Bunswick, Ohio
Bo Goergen Midland, Mich
Clara Guerrero Armenia, Colombia
Dave Guindon West Seneca, N.Y.
PJ Haggerty Clovis, Calif
Bobby Hall II Landover, Md.
Steve Harman Indianapolis
Michael Haugen Jr. Cave Creek, Ariz.
Brian Himmler Cincinnati
Brian Hoock Buffalo, N.Y.
William Hunt V Buffalo, N.Y.
Steve Jaros Yorkville, Ill.
Liz Johnson Cheektowaga, N.Y.
Tish Johnson Colorado Springs, Colo.
Tommy Jones Simpsonville, S.C.
Jack Jurek Lackawanna, N.Y.
Riga Kalfas Florence, Ky.
Doug Kent Newark, N.Y.
Jerry Kessler New Carlisle, Ohio
Marty Kirsten Jr. Newfoundland, Pa.
Chad Kloss Greenfield, Wis.
Mika Koivuniemi Hartland, Mich.
Roger Kossert Brandon, Fla.
Brian Kretzer Dayton, Ohio
Kelly Kulick Union, N.J.
Steven Lach Sloan, N.Y.
Brian LeClair Athens, N.Y.
Craig LeMond Jasper, Ind.
David Leverage Peoria, Ariz.
Matt Limardi Tonawanda, NY
Chris Loschetter Avon, Ohio
Kenneth Lowe Jr Oxon Hill, MD
David Lucas Orchard Park, N.Y.
Jason Lundquist Hawley, Pa
Michael Machuga Erie, Pa.
Wendy Macpherson Henderson, Nev
Wes Malott Argyle, Texas
Michael Markis Hawley, Pa
Don McAndrews Angola, N.Y.
Eugene McCune Munster, Ind.
Steven Meyer Rochester, N.Y.
Tennelle Milligan Costa Mesa, Calif.
Mike Mineman Belleville, Ill.
Vernon Mowers Sr. Parish
Stefanie Nation Miami
Jack Nealon Bowie, Md
Billy Oatman Chicago
Andy Ochal Hamburg, N.Y.
Bill O'Neill Levittown, Pa.
Bill Oravecz Mentor, Ohio
David O'Sullivan Orlando, Fla
Rhino Page Topeka, Kansas
Bryan Paul Brooklyn, N.Y.
Eric Peterson Lancaster, N.Y.
Jen Petrick Canton, Ohio
Anthony Phillips Elmont, N.Y.
Mark Pietrzak DePew, N.Y.
Shannon Pluhowsky Phoenix
Sean Rash Wichita, Kan
Ward Rauch Cheboygan, Mich
Jerry Rich Fairport Harbor, Ohio
Steve Rogers Bourbonnais, Ill.
Ronnie Russell Indianapolis
Olivia Sandham Wichita, Kan
John Scholl Jr. Elma, N.Y.
Jeffrey Scott Rochester, N.Y.
Mark Scroggins Amarillo, Texas
Mike Scroggins Amarillo, Texas
Ryan Shafer Horseheads, N.Y.
Tom Sibiski Kingsville, Md
Ken Simard Greenville, S.C.
John Slavich IV Schaumburg, Ill.
Robert Smith Captain Cook, Hawaii
Allan Smith Millilani, Hawaii
Linda Smith League City, Texas
Kevin Smith Tonawanda, N.Y.
Tom Sorce Blasdell, N.Y.
Tiffany Stanbrough Oklahoma City
William Stoddard Rochester, N.Y.
Amy Stolz Castle Rock, Colo.
Karen Stroud Plantation, Fla.
Sean Swanson Springfield, Mo.
Jim Tomek Jr. Camp Hill, Pa.
Ronald Trimpe Havana, Ill
Ronald Trowbridge JR Cheektowaga, N.Y.
Michael Tryniski Fulton, N.Y.
Jonathan Van Hees Providence, R.I.
Edward VanDaniker Jr Essex, Md
Lee Vanderhoef Greenville, S.C.
Humberto Vazquez San Pedro, Mexico
Chris Warren Grants Pass, Ore
Pete Weber St. Ann, Mo.
Stevie Weber Chalmette, La
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla.
Danny Wiseman Baltimore
Jason Wojnar Chicago
Mike Wolfe New Albany, Ind.
Troy Wollenbecker Toledo, Ohio
Curtis Woods Jr. Santa Rosa, Calif.
Glenn Worthy Jr Amherst, N.Y.
Mike Zarcone Tonawanda, N.Y.
Matthew Zasowski Buffalo, N.Y.
Peter Zmozynski Depew, N.Y.

Rosters last updated: 11/7/2007 6:45:03 AM