PBA Dick Weber Playoffs, Presented by Hammer Roster

Tournament Details

Entries: 145
Regions: SW WNW MW EA SO CE
Name Home Town Region Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Patrick Allen Wesley Chapel, Fla. Southwest B Fri @ 8:30 PM
Dick Allen Columbia, S.C. South A Fri @ 6:00 PM
Kevin Andes Wichita, Kan. Midwest B
Darren Andretta New Hyde Park, N.Y. East A
Brad Angelo Lockport, N.Y. Central A Fri @ 6:00 PM
D.J. Archer Port Arthur, Texas Southwest B
Steven Arehart Chesapeake, Va. South A
Adam Baer Gettysburg, Pa. East A
Mike Bailey Frisco, Texas Southwest B
Tom Baker King, N.C. South A Fri @ 6:00 PM
Chris Barnes Double Oak, Texas West-Northwest B Fri @ 8:30 PM
Dom Barrett England South A Fri @ 6:00 PM
Mitch Beasley Clarksville, Tenn. South A
Ricky Beck Box Elder, S.D. Midwest B
Richard Beeson Lexington, N.C. South A
Jason Belmonte Australia East A
David Beres Waukesha, Wis. Midwest B
Josh Blanchard Gilbert, Ariz. Central A Fri @ 6:00 PM
Parker Bohn III Jackson, N.J. East A Fri @ 6:00 PM
Nathan Bohr Wichita, Kan. Midwest B
Kevin Bostrom Muskegon, Mich. Central A
Johnathan Bower Middletown, Pa. Central A
Mason Brantley Detroit Central A Fri @ 6:00 PM
Keith Bullock Moscow Mill, Mo Midwest B
Jesse Buss Wichita, Kan. Central A
Dino Castillo Carrollton, Texas West-Northwest B
Alex Cavagnaro Massapequa, N.Y. East A
Travis Celmer Wernersville, Pa. East A
Carleton Chambers Detroit Central A Fri @ 6:00 PM
Adam Chase Seaford, N.Y. East A
Joe Ciccone Buffalo, N.Y. Southwest B
Ryan Ciminelli Cheektowaga, N.Y. Midwest B
Michael Clark Jr Cleveland, Ohio Central A
John Conroy Mahopac, N.Y. East A
Jason Couch Clermont, Fla. West-Northwest B Fri @ 8:30 PM
Dale Csuhta Wadsworth, Ohio Southwest B
Dave Dentlinger Carroll, Iowa Midwest B
Jim Dilyard Burbank, Ohio Central A
John DiSantis Wilmington, Del. East A
Norm Duke Clermont, Fla. Southwest B Fri @ 8:30 PM
Mike Edwards Tulsa, Okla. Southwest B
Andre Eubanks Los Angeles West-Northwest B
Mike Fagan Dallas Midwest B Fri @ 6:00 PM
Joe Findling Mesquite, Texas Southwest B
John Furey East Windsor, N.J. East A
Kevin Gallagher Torrance, Calif. West-Northwest B
Frank Gallo Jr. Jacksonville, Fla. South A
Kurt Gengelbach Carrollton, Texas Southwest B
Phil Gessner Spring, Texas Southwest B
Paul Gibson Brunswick, Ohio West-Northwest B
Tommy Gollick Oberlin, Pa. East A
Andres Gomez Colombia West-Northwest B Fri @ 8:30 PM
Rick Graham Lancaster, Pa. East A
Eddie Graham Centerville, Ohio Central A
PJ Haggerty Roseville, Calif. West-Northwest B Fri @ 6:00 PM
Chris Hansen Chicago Midwest B
Michael Haugen Jr. Carefree, Ariz. Southwest B Fri @ 8:30 PM
Michael Henry Brunswick, Ohio Central A Fri @ 6:00 PM
Chris Hibbitts II Ft Worth, Texas Southwest B
Brian Himmler Cincinnati Central A
Richard Horsley Morrisville, N.C. South A
Justin Howard Rushville, Ind. Central A
Tom Howison Chillicothe, Ohio West-Northwest B
Steve Jaros Yorkville, Ill. South A Fri @ 6:00 PM
Liz Johnson Cheektowaga, N.Y. Midwest B
Tony Johnson Canton, Ohio Central A
Tommy Jones Simpsonville, S.C. South A
Jack Jurek Lackawanna, N.Y. South A Fri @ 6:00 PM
Mika Koivuniemi Finland East A Fri @ 6:00 PM
Nick Kokenos St. Clair Shores, Mich. Central A
Brian Kretzer Dayton, Ohio East A
Kelly Kulick Union, N.J. South A Fri @ 6:00 PM
Anthony LaCaze Melrose Park, Ill. West-Northwest B Fri @ 8:30 PM
Jack Laffey Indianapolis Central A
Martin Larsen Sweden Midwest B
Rick Lawrence Waxahachie, Texas Southwest B
Brian LeClair Athens, N.Y. East A Fri @ 6:00 PM
Paul Lemond Jasper, Ind. Midwest B
Craig LeMond Jasper, Ind. Midwest B
Robert Leonard Sr. Elmira Heights, N.Y. East A
Andrew Loose Chicago Midwest B
Chris Loschetter Avon, Ohio East A Fri @ 6:00 PM
Michael Machuga Erie, Pa. West-Northwest B Fri @ 8:30 PM
Dan MacLelland Canada South A Fri @ 6:00 PM
Wes Malott Pflugerville, Texas Central A Fri @ 6:00 PM
Robert McBride Plano, Texas Southwest B
Eugene McCune Munster, Ind. Central A Fri @ 6:00 PM
Mike McDonnell Chesterfield, Va South A
Christopher McSwain Kings Mountain, N.C. South A Fri @ 6:00 PM
Courtney Miller Charleston, S.C. South A
Charlie Mills Pasadena, Texas Southwest B
Ron Mohr Eagle River, Alaska Southwest B Fri @ 8:30 PM
Amleto Monacelli Venezuela Southwest B Fri @ 8:30 PM
Deric Morris Warner Robins, Ga. South A
Danny Neill Allen, Texas Southwest B
Scott Newell Deland, Fla. South A Fri @ 6:00 PM
Scott Norton Costa Mesa, Calif. East A Fri @ 6:00 PM
Bill O'Neill Southampton, Pa. Midwest B Fri @ 8:30 PM
Rhino Page Dade City, Fla. East A Fri @ 6:00 PM
Osku Palermaa Finland Southwest B Fri @ 6:00 PM
Joe Paluszek Bensalem, Pa. East A
Kenny Parks Hammond, Ind. East A
Jake Peters Decatur, Ill. Central A
David Peterson Plano, Texas Southwest B
Kurt Pilon Warren, Mich. Midwest B
Jason Poli West Des Moines, Iowa Midwest B
Sean Rash Montgomery, Ill. South A Fri @ 6:00 PM
Steve Rogers Manteno, Ill. Midwest B
Ildemaro Ruiz Venezuela Central A Fri @ 6:00 PM
Ronnie Russell Marion, Ind. Southwest B
Carmen Salvino Schaumburg, Ill. West-Northwest B
Mike Scroggins Amarillo, Texas Southwest B
Ryan Shafer Horseheads, N.Y. West-Northwest B Fri @ 6:00 PM
David Shinn West Columbia, S.C. South A
John Slavich IV Schaumburg, Ill. Midwest B
Tom Smallwood Saginaw, Mich. West-Northwest B Fri @ 8:30 PM
Bryon Smith Roseburg, Ore. West-Northwest B Fri @ 8:30 PM
Brett Spangler Niles, Ohio Central A
Jason Stadtler Cherry Hill, N.J. East A
Michael Steil Wheeling, Ill. Midwest B
Jason Sterner McDonough, Ga. East A Fri @ 6:00 PM
Troy Stus South Lyon, Mich. Central A
Harry Sullins Chesterfield Twp., Mich. Central A Fri @ 6:00 PM
John Szczerbinski North Tonawanda, N.Y. East A
Steven Taylor Deer Creek, Ill. Midwest B
Matt Taylor Knightdale, N.C. South A
Brian Thompson Flat Rock, Mich. Central A
Guppy Troup Taylorsville, N.C. South A Fri @ 6:00 PM
Kyle Troup Taylorsville, N.C. South A
Brian Valenta Lockport, Ill. Southwest B
Lee Vanderhoef Greenville, S.C. Southwest B
Larry Verble Mason, Mich. Central A
Bryan Viator Friendswood, Texas Southwest B
Wayne Webb Columbus, Ohio South A Fri @ 6:00 PM
Pete Weber St. Ann, Mo. Central A Fri @ 6:00 PM
Lee White Odessa, Texas Southwest B
Mark Williams Beaumont, Texas East A Fri @ 6:00 PM
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla. Midwest B Fri @ 8:30 PM
Mike Williams II Montgomery, Ala South A
Stuart Williams England West-Northwest B Fri @ 6:00 PM
Danny Wiseman Baltimore Central A Fri @ 6:00 PM
Dave Wodka Henderson, Nev. West-Northwest B
Jason Wojnar Chicago Midwest B
Mike Wolfe New Albany, Ind. Midwest B
Jeff Zaffino Warren, Pa. Central A

Rosters last updated: 3/30/2012 9:12:14 AM