USBC Senior Masters Roster

Tournament Details

Entries: 249
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Dennis Amato Montville, N.J. C
Andy Anderson Falls Church, Va. A
Joseph Andreone New Freedom, Pa. A
Les Ash Centerville, Ohio B
Ed Astreng Waterford, Mich. C
Fred Augustin Burlington, Ky. B
David Axon Bellevue, Neb. A SUN 2:00PM
Tom Baker King, N.C. B SUN 4:00PM
Fred Baldwin Sturgis, Mich. A
Ken Ball Avon, N.Y. A
William Banks Laurel Hill, N.C. B
Ricky Beck Box Elder, S.D. A
Marty Berke Allentown, Pa. B
Dave Bernhardt Romeo, Mich. B
Brendan Bierch Grafton, Mass. B
Garry Blanton Owensboro, Ky. B
Don Blatchford Santa Monica, Calif. B
Henry Blough Elizabethtown, Pa. C
Sal Bongiorno Hollywood, Fla. A SUN 2:00PM
Don Boone South Euclid Ohio A
Don Boone South Euclid, Ohio
Ron Boroff Mansfield, Texas B
Ernie Bourque Acushnet, Mass. B
Darryl Bower Middletown, Pa. B SUN 2:00PM
Roger Bowker Ocala, Fla. A
Bruce Boyd C
Donald Breihan Columbia, S.C. B
Dennis Briggs Beaver Falls PA C
Dennis Briggs New Galilee, Pa.
Gary Brobson North Canton, Ohio C
Lee Brosius Centerville, Va. A
Robert Brown Cody, Wyo. C
Pete Bryan Laurel, Del. C
Roy Buckley Westerville, Ohio B SUN 4:00PM
Chris Buonaugurio Rochester, N.Y. C
Robert Callari Bloomfield, N.Y. A
Richard Campbell Phippsburg, Maine B
D.A. Carbone Broomfield, Colo. B
Leif Carlson Apple Valley, Minn. A
Tom Carter Rockford, Ill. C SUN 8:00PM
Richard Casey Roanoke, Va.
Norm Cave Portsmouth, Ohio B
John Chapman Canada C SUN 8:00PM
Michael Chrzanowski Shepherd, Mich. A SUN 2:00PM
Anthony Churchey Madison, Ala. A
Jeff Circle Indianapolis B
Dan Clausse Reno, Nev. B
Tom Corbett Brooklyn Park, Minn. C
Kevin Croucher Grants Pass, Ore. C SUN 4:00PM
Dale Csuhta Wadsworth, Ohio C SUN 8:00PM
Mark D'Amore Brook Park, Ohio B
Dennis Dedmon Houston B
Mike Desimpelaere Northwood, Ohio A
Mike Dias Lafayette, Colo. B SUN 4:00PM
Gary Dickinson Edmond, Okla. B SUN 4:00PM
James Dilyard Burbank Ohio B
Jim Dilyard Burbank, Ohio
Patric Donaghue Honeoye Falls, N.Y. C SUN 8:00PM
Dave Dunphy Canada A
Dale Eagle Frisco, Texas B
Steve Easterday Strasburg, Ohio B
Randy Evans Gahanna, Ohio C
Chris Fedden Albany, N.Y. A
Steve Fehr Cincinnati OH B
Steve Fehr Cincinnati
Steve Ferraro Kingston, N.Y. B SUN 4:00PM
Tom Ferry DePere, Wis. A
Bill Flachbart Rootstown, Ohio A
Dave Fleming Fairborn, Ohio
Dave Flemming Fairborn, Ohio
Mike Flinchbaugh Marion, Ohio C
Dennis Frawley Binghamton, N.Y. C
David Frazier Parkersburg, W.V. C
Keith Gabbert Bluffton, S.C. C
Frank Gallo Jr. Jacksonville, Fla. B
Ron Garr Ridgedale, Mo. A
Jeff Garrison Hawthorne, Calif.
Clyde Gehringer Memphis, Tenn. B
Paul Gerard Cincinnati C
Ron Glick Morganville, N.J. A
Mark Glover Woodbridge, Va. B
Jim Gochis Ivanhoe, Ill. B
Bo Goergen Sanford, Mich. C
Henry Gonzalez Colorado Springs, Colo. A SUN 2:00PM
Dick Gran Hartville, Ohio C
Larry Graybeal Elizabethton, Tenn. B
Tom Griffin Martinsville, Va. A
Don Griffin Jr. St. Louis A
Lee Groscost Mentor, Ohio C
Barry Gurney West Hills, Calif. B SUN 2:00PM
Willie Hammett Marion, Ark. C
Ted Hannahs Zanesville, Ohio C
M. Bradley Harrison San Marcos, Texas A
Robert Harvey Boise, Idaho C SUN 8:00PM
Ed Hawkins Cuyahoga Falls, Ohio A
Dean Hebner Vancouver, Wash. C
Bruce Heim Marietta, Ga. A
Carl Heinl A
Michael Henry Brunswick, Ohio B SUN 8:00PM
Bill Henson Westerville, Ohio A
Don Hicks West Babylon, N.Y. A
Gary Hiday Indianapolis A SUN 2:00PM
Larry Hoffman Fountain Hills, Ariz. C
Dale Holgate Silver Lake, Ohio C
Richard Holmes Culpeper, Va. A
Tom Howison Chillicothe, Ohio B
Chuck Huckelberry Rockford, Ill. C
William Hudson Danville, Va. A
Kevin Humble Lake Mary, Fla.
Andy Ippolito Forest Hills, N.Y. B
Jay Jakubowski Lambertville, Mich. A
Stephen Jakubowski Kimball, Mich. A
Bob Janego Longwood, Fla. A
Steven Jansson Barnes, Wisc A
Ray Johnson Battle Creek, Mich. A SUN 2:00PM
Kevin Johnson Uniontown, Ohio C
Bobby Johnson Chillicothe, Ohio B
William Kalaytowicz Volo, lll. A
Timothy Kauble Marion, Ohio B SUN 4:00PM
Christopher Keane New City, N.Y. C SUN 8:00PM
William Keenan Jr. Orlando, Fla. B
Robert Kemp Beavercreek, Ohio C
Perry Keplinger Amherst, Ohio A
Gary Kinyon Lockport, N.Y. C
Peter Knopp Germany C SUN 8:00PM
Edward Kramarcik Sr. Sanford, Fla. A
Dave Kucera Urbandale, Iowa A
Steve Lang Avon, Ind. B
Michael LaRocca New Hudson, Mich. A
Rick Lawrence Waxahachie, Texas B SUN 8:00PM
Tom Lazaro Allentown, Pa. B
Ken Liedes Kania, Alaska C
Charles Linden Rocky River, Ohio B
Marc Lineberry Camanche, Iowa C
Michael Llaneza Columbus, Ohio A
George Lord Lakeland, Fla. B
Gerry Loudin Bridgeport, W.Va. B
Tom Lovely Pittsburgh
Michael Lucente Warren, Mich. C
Sam Maccarone Glassboro, N.J. C SUN 8:00PM
Steve Martin San Antonio C
Ed Marzka Orlando, Fla. B
George Mays Norwalk, Ohio B
Vince Mazzanti Jr. Levittown, Pa. C SUN 2:00PM
Fred McClain Allen Park, Mich. A
Francis McClellan Germany B
Pete McCordic Katy, Texas A SUN 4:00PM
Bill McCorkle Westerville, Ohio A
Ross McDonald Clarksville, Md. C
Greg McMahan Dandridge, Tenn. B
Charlie McWilliams Avon, Ind. A
Allen Meskan Addison, Ill. C
Terry Metzner Kentwood, Mich. B
Robert Michaux Detroit B
Randy Mitchell Mechanicsburg, Ohio C
Larry Montgomery Safety Harbor, Fla. B
Mike Moore Marietta, Ohio C
Emilio Mora Sr. Defiance, Ohio B
Gary Morgan Atlanta B
Bert Morrison Cleburne, Texas C
Bobby Moyers Akron, Ohio C
Richard Nardozza Clearfield, Pa. C
Dennis Neal Thaxton, Va. A
Dave Nebe Richmond, Va. B
Richard Nesbit Pittsburgh A
David Osim Roscommon, Mich. A
Jerome Owczarski South Lyon, Mich. C
Kerry Painter Henderson, Nev. B
Roger Painter Woodbridge, Va. B
Harv Pallas Stevensville, Mich. A
Nick Panicaro Naples, Fla. A
Kenny Parks Hammond, Ind. C SUN 8:00PM
Rick Parschen Strongsville, Ohio A
Dave Patchen Oregon, Ohio B SUN 4:00PM
Bob Pazur Venice, Fla C
Sam Perrotta Lincoln Park, N.J. C
William Peters Dayton, Ohio
Randy Peterson Carrington, N.D. C
John Petraglia Jackson, N.J. B SUN 4:00PM
Tim Pierce Portland, Ore. C
James Pierson Hilliard, Ohio C
Harold Pinkston Bourbonnais, Ill. A
Rick Pollard Versailles, Ind. A
Gregory Popham Crestview Hill, Ky. A
Larry Popp Marion, Ohio B
Jim Price Harrrisburg, N.C. C
Ron Profitt Brookville, Ohio
Gary Pryor Norcross, Ga.
Ray Randall Dearborn, Mich. A
Thomas Ream Tampa, Fla. B
Gary Reh Southaven, Miss. B
Al Rezendes Aurora, Colo. C
Randy Robertson Evansville, Ind. B
Gene Rossi Sharon, Pa. C
Dave Rossi Morgantown, W.Va. C
Lee Rucker Fort Myers, Fla. B
Bob Rudnick Lancaster, N.Y. B
Tim Ruelle Racine, Wis. C
Alan Runkel Cincinnati A
Jeff Schlehuber Ft. Collins, Colo. A
Jeff Schrum Cherryville, N.C. B
Paul Sedar Parma Heights, Ohio C
Ernie Segura Jr. Taylor, Mich. A
Dick Selgo Jr. Archbold, Ohio B
Keith Sharp Orlando, Fla. B SUN 2:00PM
Jim Sherlock Allen Park, Mich. A
John Shreve Sr. Elyria, Ohio A SUN 2:00PM
Dave Sill Rockledge, Fla. A
Gary Simon Philippi, W.Va. A
Gary Skidmore Albuquerque, N.M. A SUN 2:00PM
Steve Smith Toledo, Ohio C
Gregory Smith Fort Wayne, Ind. C
Ralph Smith Colorado Springs, Colo. A
Tom Smith III Wilmington, Del. B
Derrick Smith Ft. Wayne, Ind.
Brad Snell Mount Prospect, Ill. A SUN 4:00PM
James Souder Greeneville, Tenn C
Dave Soutar Bradenton, Fla. B SUN 4:00PM
Walter Sova Sr. Columbus, Ohio C
Shannon Starnes Fort Worth, Texas A
Bill Stewart Plainwell, Mich. B
Harry Sullins Chesterfield Twp., Mich. B SUN 8:00PM
Jeff Suma Auburn Hills, Mich. A
Don Sylvia Reno, Nev. C SUN 8:00PM
Robert Teeters Lapel, Ind. A
Pete Thomas Oklahoma City A
Charlie Tomey Spartanburg, S.C. C
Dale Traber Cedarburg, Wis. C SUN 8:00PM
Guppy Troup Taylorsville, N.C. A SUN 2:00PM
Harley Trumbull New Boston, Mich. C
Michael Tryniski Fulton, N.Y. C SUN 8:00PM
Gregory Turner Lanham, Md. B
Bill Ursillo Bluffton, S.C. C
Charles Vashaw Deephaven, Minn. C
Sammy Ventura Syracuse, N.Y. C
Frank Verni Brewerton, N.Y. B
Rick Vittone Canada B
Kent Wagner Bradenton, Fla. C SUN 8:00PM
Burdette Walker Rockwood, Pa. C
Donald Walker Canal Winchester, Ohio
Ken Waters Kingsport, Tenn. C
Wayne Webb Columbus, Ohio C
Tim Weisbrod Loveland, Ohio B
Terry Wellman Marengo, Ohio B
James West Jr. Catonsville, Md. A
Rich Wilkinson Bennington, Neb. A
Mark Williams Beaumont, Texas A SUN 2:00PM
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla. C SUN 8:00PM
Darwin Wimer Mesquite, Nev. A

Rosters last updated: 8/8/2011 8:06:13 AM