Lumber Liquidators Shark Championship Roster

Tournament Details

Entries: 161
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Ken Abner Cincinnati
Ritchie Allen Columbia, S.C.
Patrick Allen Wesley Chapel, Fla.
Brad Angelo Lockport, N.Y.
Timothy Arnold New Castle, Del
Diandra Asbaty Chicago
Joe Bailey Pittsburgh
Tom Baker King, N.C.
Del Ballard Jr. N. Richland Hills, Texas
William Barlow Edgewood, Md.
Chris Barnes Double Oak, Texas
Martin Barry Odenton, Md.
Tres Bean Manassas, Va.
Mitch Beasley Puyallup, Wash.
Missy Bellinder Fullerton, Calif.
Brian Bennett Rosedale, Md.
Christopher Blackmore Alexandria, Va.
Parker Bohn III Jackson, N.J.
Nathan Bohr Wichita, Kan.
Todd Book Wapakoneta, Ohio
Johnathan Bower Middletown, Pa.
Robert Bowman Nottingham, Md.
Zak Brandt Marysville, Pa
Ronelda Brown Baltimore, Md.
Pete Bryan Laurel, Del.
Jesse Buss Wichita, Kans
Andrew Cain Scottsdale, Ariz.
Jeff Carter Springfield, Ill.
Dino Castillo Carrollton, Texas
Josh Chambliss Summerville, S.C.
Kelly Chapman Clear Brook, Va
Frankie Ciannella Greentown, Pa.
Joe Ciccone Buffalo, N.Y.
Michael Cimba Monroeville, Pa.
Ryan Ciminelli Cheektowaga, N.Y.
LD Cook Alexandra, Va
Joseph Costanzo Plainview, N.Y.
Jason Couch Clermont, Fla.
Robert Craig Dublin, Va
Joseph Cudia Jr. Toms River, N.J.
Chris Cundiff Portage, Ind
Vinny D'Ambrosio III Staten Island, N.Y.
Tom Daugherty Tampa, Fla.
Keith DeCambra Quincy, Mass
Larry Del Vecchio Chalfont, Pa
Joe DelGavio Baltimore
Tommy Delutz Jr. Flushing, N.Y.
Dave D'Entremont Middleburg Heights, Ohio
Mike DeVaney San Diego
Brian DiCicco Agawam, Mass
Mark Dodds Linwood, Pa
Carolyn Dorin-Ballard N. Richland Hills, Texas
Tony Dorsey Columbia, Md.
Steven Dorsey Mechanicsburg, Pa
Norm Duke Clermont, Fla.
Dale Eagle Tavares, Fla.
Mike Edwards Tulsa, Okla.
Joy Esterson Annapolis, Md.
Michael Fagan Patchogue, N.Y.
Richard Fairley Christiansburg, Va
Michelle Feldman Auburn, N.Y.
Curtis Foss Medina, N.Y.
Matt Freiberg Somerset, N.J.
Frank Gallo Jr. Newport News, Va.
Matthew Gasn Laurel, Md.
James Grago Rome, N.Y.
Clara Guerrero Colombia
Stephen Haas Enola, Pa.
Bob Hale Louisville, Ky.
Steve Harman Indianapolis
Shane Holbert E Lansdorne, Pa
Bob Inscore Jr Waldorf, Md
Will Jackson Philadelphia
Steve Jaros Yorkville, Ill.
Richard Jerome Jr. Baltimore
Liz Johnson Cheektowaga, N.Y.
Tommy Jones Simpsonville, S.C.
Dave Jones Jr. Baltimore
Jack Jurek Lackawanna, N.Y.
Doug Kent Newark, N.Y.
Michael Kilosky Crystal Lake, Ill
Chris Kliczinski Pinckney, Mich
Chad Kloss Greenfield, Wis
Mika Koivuniemi Hartland, Mich.
Chris Kramer Richlandtown, Pa.
Brian Kretzer Dayton, Ohio
Jack Kurent Luzerne, Pa.
Robert Kyle Sr. Baltimore
George Lambert IV Hamilton, Ontario, Canada
Chris Loschetter Avon, Ohio
Jason Lundquist Delaware Water Gap, Pa
Sam Maccarone Glassboro, N.J.
Tim Mack Indianapolis
Brenda Mack Indianapolis
Wendy Macpherson Henderson, Nev.
Wes Malott Argyle, Texas
Andrew Marshall Jr Parkville, Md
Wade Masters Martinsburg, W.V.
Eugene McCune Munster, Ind.
Mike McDonnell Chesterfield, Va
Pat McGainey Jr. Baltimore
Steven Meyer Rochester, N.Y.
Robert "Scott" Miles Jr. Chester, Md.
Adrienne Miller Buffalo Grove, Ill.
Tennelle Milligan Costa Mesa, Calif.
Stefanie Nation Arlington, Texas
Jack Nealon Bowie, Md
Dave Niederhauser Essex, Md
Billy Oatman Chicago
Bill O'Neill Southampton, Pa.
Rhino Page Topeka, Kan
Supachai Papee Alexandria, Va
Drew Parkin Aliso Viejo, Calif
Popps Parks Clinton, Md.
Bryan Paul Brooklyn, N.Y.
Derek Payne Capitol Heights, Md.
Jennifer Petrick Canton, Ohio
Kevin Pickett Mechanicsville, Va
Shannon Pluhowsky Phoenix
Joseph Purdom Mechanicsburg, Pa
Evan Rachbuch E Windsor, N.J.
Sean Rash Wichita, Kan
Terrance Reeves Valrico, Fla
Trisha Reid Columbus, Ohio
Tony Reyes San Bruno, Calif.
Brandon Robertson Clinton, CT.
Chester Rogers Jr Milwaukie, Ore
Mark Roth Fulton, N.Y.
Ronnie Russell Indianapolis
Chuck Rytelewski Mechanicsville, Va.
Jen Schaffer E Prospect, Pa
Mike Scroggins Amarillo, Texas
Ryan Shafer Horseheads, N.Y.
Donald Sherman Darlington, Md.
Seby Silvestri Louisville, Ky
Ken Simard Greenville, S.C.
Gregory Smith Baltimore
Mike Smith Alexandria, Va
Sven Steinberg Glen Burnie, Md.
Jason Sterner McDonough, Ga.
William Stoddard Rochester, N.Y.
Joshua Thomas Lewistown, Pa.
David Traber Hebron, Ill.
Wayne Triggs kerneysville, W.Va.
Craig Tuholski Washougal, Wash.
Gregory Turner Lanham, Md.
Brian Valenta Lockport, Ill
Edward VanDaniker Jr Essex, Md
Humberto Vazquez San Pedro, Mexico
Thomas Wall III Fayetteville, N.C.
Michael Wall Fayetteville, N.C.
James Wallace Hicksville, N.Y.
Chris Warren Grants Pass, Ore
Christopher Watson Winston-Salem, N.C.
Pete Weber St. Ann, Mo.
Randy Weiss Columbia, S.C.
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla.
Danny Wiseman Baltimore
Jodi Woessner Oregon, Ohio
Mike Wolfe New Albany, Ind.
Allen Wolstenholme Trevose, Pa

Rosters last updated: 12/10/2008 5:41:34 AM