Lake County Indiana Golden Anniversary Championship Roster

Tournament Details

Entries: 240
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Ryan Abel Bel Aire, Kan.
Ken Abner Cincinnati
Ritchie Allen Columbia, S.C.
Patrick Allen Wesley Chapel, Fla.
Dennis Amato Albuquerque, N.M.
Brad Angelo Lockport, N.Y.
D.J. Archer Mineral Wells, Texas
David Axon Bellevue, Neb
Joe Bailey Pittsburgh
Tom Baker King, N.C.
Chris Barnes Double Oak, Texas
Timothy Bates Orlando, Fla.
Mitch Beasley Puyallup, Wash.
Roy Beasley Jr. Lynnwood, Ill.
Timothy Behrendt St Louis
Tim Bell Garden City, Mich
Dave Bernhardt Shelby Twp., Mich.
Quinton Bohlen Decorah, Iowa
Parker Bohn III Jackson, N.J.
Nathan Bohr Wichita, Kan.
Todd Book Wapakoneta, Ohio
Johnathan Bower Middletown, Pa.
Jay Boyle Garnet Valley, Pa
Brian Brazeau Ocala, Fla
Donald Breihan Columbia, S.C.
Roy Buckley Westerville, Ohio
Jesse Buss Wichita, Kans
Andrew Cain Scottsdale, Ariz.
Michael Camerano Brookfield, Ill.
Tony Caraker Hoffman Estates, Ill
Jeff Carter Springfield, Ill.
Tom Carter Rockford, Ill.
Dino Castillo Carrollton, Texas
Michael Chrzanowski Shepherd, Mich.
Frankie Ciannella Greentown, Pa.
Joe Ciccone Buffalo, N.Y.
Michael Cimba Monroeville, Pa.
Ryan Ciminelli Cheektowaga, N.Y.
Christopher Collins Fayetteville, N.C.
Jimmy Cook Indianapolis
Jason Couch Clermont, Fla.
Bill Crane III Mishawaka, Ind.
Chris Cundiff Portage, Ind
Chris Curry Greenwood Ind
Jeremy Delcamp Millersburg, Ind.
Tommy Delutz Jr. Flushing, N.Y.
Dave D'Entremont Middleburg Heights, Ohio
Dominique Desavieu Burnham, Ill.
Mike DeVaney San Diego
John Di Santis Wilmington, Del.
Brian DiCicco Agawam, Mass
Norm Duke Clermont, Fla.
Dan Duskin Sr Atlantic, Iowa
Dale Eagle Tavares, Fla.
Mike Edwards Tulsa, Okla.
Thomas Elborne Round Rock, Texas
Doug Evans Clinton Township, Mich
Michael Fagan Patchogue, N.Y.
Raymond Fairfield Jr. Bourbonnais, Ill.
Bruce Falcon Bay City, Mich.
Bob Faragon Schenectady, N.Y.
Richard Felten Rockville, Md.
Steve Ferraro Kingston, N.Y.
Robert Flaws Chicago Ridge, Ill.
Matt Freiberg Somerset, N.J.
Kerry Fulford Waco, Texas
Frank Gallo Jr. Newport News, Va.
Arturo Garcia Sr Kansas City, Kan.
Ron Garr Ridgedale, Mo.
Richard Garrison Hammond, Ind.
Aaron Gawrys Dyer, Ind.
Gregg Getzlow St Peters, Mo.
Paul Gibson Bunswick, Ohio
Christopher Glaz Elmwood Park, Ill
James Gochis Ivanhoe, Ill.
Henry Gonzalez Colorado Springs, Colo.
Larry Graybeal Elizabethton, Tenn.
Brian Gunn Chicago
PJ Haggerty Clovis, Calif
Ted Hannahs Zanesville, Ohio
Steve Harman Indianapolis
Robert Harvey Boise, Idaho
Michael Haugen Jr. Carefree, Ariz.
Marc Heninger Tonganoxie, Kans
Michael Henry Brunswick, Ohio
Bill Henson Westerville, Ohio
Bill Hewlett Meridian, Idaho
Gary Hiday Indianapolis
Robert Holzbauer Madison, Wis.
Vince Honeycutt Monroe, Ga
Andrew Horodecki Jackson, Mich
Tom Howison Chillicothe, Ohio
Dustin Hubert Kankakee, Ill.
Jeremy Hunt Sikeston, Mo.
Richard Hunt Valparaiso, Ind.
John Hunt Grayling, Mich.
Jim Hutchinson Ludlow Falls, Ohio
Mitchell Jabczenski Novi, Mich.
Greg Jackson Harvey, Ill.
John Jackson Chicago
Steve Jaros Yorkville, Ill.
Justin Jeffery Lincoln Park, Mich
Dan Johnson Bloomington, Ind
Bobby Johnson Chillicothe, Ohio
Ray Johnson Battle Creek, Mich.
Tommy Jones Simpsonville, S.C.
Dean Jones Austin, Texas
Mark Jones Amelia, Ohio
Charlie Juliano Batavia, N.Y.
Jack Jurek Lackawanna, N.Y.
Ariachizu Kamalu Chicago
Bob Kammer Crown Point, IN
Rudy Kasimakis Baldwyn, Miss.
Timothy Kauble Marion, Ohio
William Keenan Jr. Orlando, Fla.
Tim Kelly Orland Park, Ill
Bob Kelly Dayton, Ohio
Doug Kent Newark, N.Y.
Bryan King Las Vegas, Nev
Brian Kjergaard Fulton, Ill
Chad Kloss Greenfield, Wis
James Knoblauch Waukesa, Wis.
Mika Koivuniemi Hartland, Mich.
Nick Kokenos St Clair Shores, Mich
Danny Komisarcik Valparaiso, Ind.
Brian Kretzer Dayton, Ohio
Michael Kubacki Griffith, Ind.
Anthony LaCaze Melrose Park, Ill.
George Lambert IV Wichita, Kan
Dennis Lane Kingsport, Tenn.
Lucas Legnani BA, Argentina
Marc Lineberry Camanche, Iowa
Chris Loschetter Avon, Ohio
Jason Lundquist Delaware Water Gap, Pa
Michael Machuga Erie, Pa.
Tim Mack Indianapolis
Wes Malott Argyle, Texas
Michael Markis Hawley, Pa
Eric Martin Cedar Lake, Ind.
Fred McClain Allen Park, Mich.
Eugene McCune Munster, Ind.
Robert McDonald Addison, Ill.
Barry Mefford Aurora, Ill
Allen Meskan Addison, Ill.
Rod Michael Florissant, Mo.
Kevin Mikalouski Hebron, Ind.
Hugh Miller Mercer Island, Wash.
Ron Mohr Eagle River, Alaska
Emilio Mora Sr. Defiance, Ohio
James Murphy Kansas City, Mo.
Jack Nealon Bowie, Md
Scott Newell Deland, Fla
Randy Niehaus Rockford, Ill.
John Nolen Waterford, Mich.
Bob Oakes Akron, Ohio
Billy Oatman Chicago
Ed Olszewski III Griffith, Ind.
Bill O'Neill Southampton, Pa.
Rhino Page Topeka, Kan
Kerry Painter Henderson, Nev.
Harv Pallas Stevensville, Mich.
Kenny Parks Willowbrook, Ill.
Dave Patchen Oregon, Ohio
John Petraglia Manalapan, N.J.
Jason Poli West Des Moines, Iowa
Ron Profitt Brookville, Ohio
Evan Rachbuch E Windsor, N.J.
Sean Rash Wichita, Kan
Michael Rawlinson Muncie, Ind.
Terrance Reeves Valrico, Fla
Mike Remaklus Florissant, Mo
Tony Reyes San Bruno, Calif.
John Riffle Highland, Ind
Jeffrey Roche Dearborn, Mich
Chester Rogers Jr Milwaukie, Ore
Sam Rolph Oak Forest, Ill
Mark Roth Fulton, N.Y.
Ronnie Russell Indianapolis
James Rutherford Jr Hammond, Ind
Leo Scantamburlo Riverview, Mich.
Walter Schaub II Schaumburg, Ill.
James Scott Villa Park, Ill
Mike Scroggins Amarillo, Texas
Tom Seliger Highland, Ind.
Ryan Shafer Horseheads, N.Y.
Doug Sheets Ceder Lake, Ind
Jim Shuck Huntingdon, Pa.
Ken Simard Greenville, S.C.
John Slavich IV Schaumburg, Ill.
Robert Smith Columbus
Jason Smith Merrillvile, Ind.
Brad Snell Mount Prospect, Ill.
Jeffrey Snuffer Valparaiso, Ind.
Frank Sobkowiak Downers Grove, Ill.
Tom Sorce Blasdell, N.Y.
Brett Spangler New Castle, Ind
Robert Spigner Vernon Hills, Ill.
Bill Spigner Vernon Hills, Ill.
Peter Spreadbury Oak Forest, Ill.
Pete Stamiris Hammond, Ind
James Stanley Cincinnati, Ohio
Jason Sterner McDonough, Ga.
Michael Svilar Munster, Ind.
Robert Teeters Lapel, Ind.
Justin Tennant Westville, Ind.
Dennis Thompson Harvey, Ill.
Steve Tobolt Chicago
David Traber Hebron, Ill.
Dale Traber Cedarburg, Wis.
Michael Truitt Orland Park, Ill.
Harley Trumbull New Boston, Mich.
Craig Tuholski Washougal, Wash.
Brian Valenta Lockport, Ill
Jonathan Van Hees Newport, R.I.
Edward VanDaniker Jr Essex, Md
Lee Vanderhoef Greenville, S.C.
Humberto Vazquez San Pedro, Mexico
Joseph Venezio Whiting, N.J.
Lonnie Waliczek Wichita, Kan.
Brian Waliczek Birch Run, Mich.
Chris Warren Grants Pass, Ore
Ken Waters Homosassa, Fla.
Wayne Webb Sacramento, Calif.
Pete Weber St. Ann, Mo.
Nick Weber St. Charles, Mo.
Randy Weiss Columbia, S.C.
Scott Weston Auburn, Mich
Tyler Wilds Mendon, Mich
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla.
Mark Williams Beaumont, Texas
Danny Wiseman Baltimore
Jason Wojnar Chicago
Mike Wolfe New Albany, Ind.
Lennie Wood Emden, Mo.
Corey Young Steeleville, Ill
Michael Zicha Streamwood, Ill.
Gregg Zicha Glen Ellyn, Ill.
Shalin Zulkifli Malaysia
Sam Zurich Grant, Fla.
Gary Zwiezinski Elyria, Ohio

Rosters last updated: 11/5/2008 6:30:28 AM