Great Lakes Classic Roster

Tournament Details

Entries: 169
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Ritchie Allen Columbia, S.C.
Patrick Allen Wesley Chapel, Fla.
Brad Angelo Lockport, N.Y.
D.J. Archer Mineral Wells, Texas
Diandra Asbaty Chicago
Tom Baker King, N.C.
Del Ballard Jr. N. Richland Hills, Texas
Brandon Balsis Tinley Park, Ill
Chris Barnes Double Oak, Texas
Mitch Beasley Arlington, Texas
Timothy Behrendt St Louis
Missy Bellinder Fullerton, Calif.
Parker Bohn III Jackson, N.J.
Todd Book Cantonment, Fla
Ryan Briguglio Chesterfield Twp., Mich.
John Broene Allendale, Mich
Charlie Brown Grandville, Mich.
Ike Brownfield Lowell, Ind.
William Burke Sturgis, Mich.
Michael Camerano Brookfield, IL
Dino Castillo Carrollton, Texas
Ivo Raul Chiriboga Miami, Fla
Paul Christopher Tonawanda, N.Y.
Joe Ciccone Buffalo, N.Y.
Michael Cimba Monroeville, Pa.
Ryan Ciminelli Cheektowaga, N.Y.
Bill Crane III Noblesville, Ind.
Joe Crisp Vermilion, Ohio
Tim Criss Bel Air, Md.
Chris Cundiff Portage, Ind
Chris Daubenspeck St. Clair Shores, Mich.
Tom Daugherty Tampa, Fla.
Jeffrey DeKubber Wyoming, Mich.
Tommy Delutz Jr. Flushing, N.Y.
Dave D'Entremont Middleburg Heights, Ohio
Mike DeVaney Temecula, Calif.
Brian DiCicco Ridgefield, Conn.
Jason Dooley Paw Paw, Mich.
Carolyn DorinBallard N. Richland Hills, Texas
Don Douglas Ludington, Mich.
Mike Dugan Summit, Ill
Dale Eagle Tavares, Fla.
Mike Eaton Jr. Wyoming, Mich.
Mike Edwards Tulsa, Okla.
April Ellis Jackson, Tenn.
Joy Esterson Annapolis, Md.
Mark Evans Ionia, Mich
Michael Fagan Patchogue, N.Y.
Bruce Falcon Bay City, Mich.
Michelle Feldman Skaneateles, N.Y.
Trey Field Metairie, La.
Robert Flunder IV Toledo, Ohio
Matt Freiberg Somerset, N.J.
Christopher Glaz Elmwood Park, Ill
Bo Goergen Midland, Mich
Clara Guerrero Armenia, Colombia
Aaron Gull Comstock Park, Mich
Brian Gunn Griffith, Ind.
PJ Haggerty Clovis, Calif
Steve Harman Indianapolis
Jason Harmsen Jenison, Mich.
Brandon Harris Akron, Ohio
Michael Haugen Jr. Cave Creek, Ariz.
Brian Himmler Cincinnati
Ronald Holliday Mason, Ohio
Steve Jaros Yorkville, Ill.
Jason Jefferies Council Bluffs, Iowa
Justin Jeffery Lincoln Park, Mich
Richard Jobe Grandview, Mo
Liz Johnson Cheektowaga, N.Y.
Tish Johnson Colorado Springs, Colo.
Ray Johnson Battle Creek, Mich.
Tommy Jones Simpsonville, S.C.
Jack Jurek Lackawanna, N.Y.
Riga Kalfas Florence, Ky.
Bob Kammer Jr Crown Point, Ind.
William Keenan Jr. Orlando, Fla.
Bob Kelly Dayton, Ohio
Doug Kent Newark, N.Y.
Jerry Kessler New Carlisle, Ohio
Brian Kjergaard Fulton, Ill
Chad Kloss Greenfield, Wis.
Mika Koivuniemi Hartland, Mich.
Joe Kolanowski Muskegon, Mich
Kerry Kreft Hazel Park, Mich.
Brian Kretzer Dayton, Ohio
Kelly Kulick Union, N.J.
Bob Learn Jr Erie, Pa.
Brian LeClair Athens, N.Y.
Craig LeMond Jasper, Ind.
Justin Lesser LaPorte, Ind.
Jimmy Levendosky Jenison, Mich.
David Leverage Peoria, Ariz.
Jeff Lizzi Sandusky, Ohio
Chris Loschetter Avon, Ohio
Michael Machuga Erie, Pa.
Wes Malott Argyle, Texas
Eugene McCune Munster, Ind.
Richard McLaughlin Bangor, Mich.
Corey Miller Grand Blanc, Mich
Tennelle Milligan Costa Mesa, Calif.
Mike Mineman Belleville, Ill.
Ronnie Montgomery Bedford Heights, Ohio
Anthony Moses Dearborn Heights, Mich.
Mike Nadolski Westland, Mich
Stefanie Nation Miami
John Nolen Waterford, Mich.
Jeff Nutt Ravenna, Mich.
Bob Oakes Akron, Ohio
Billy Oatman Chicago
Ed Olszewski III Griffith, Ind.
Bill O'Neill Levittown, Pa.
David O'Sullivan Orlando, Fla
Rhino Page Topeka, Kan
John Pepper Albequerque, N.M.
Kurt Pilon Warren, Mich.
Billy Plane Marietta, Ga.
Shannon Pluhowsky Phoenix
Kevin Pollock Holland, Mich
Jason Porter Ludington, Mich.
Anthony Preston Louisville, Ky.
Sean Rash Wichita, Kan
Ward Rauch Cheboygan, Mich
Timothy Rodgers Martin, Mich
Steve Rogers Bourbonnais, Ill.
Sam Rolph Oak Forest, Ill
Robin Romeo Newhall, Calif.
Ronnie Russell Indianapolis
Olivia Sandham Wichita, KS
Walter Schaub II Schaumburg, Ill.
Jeffrey Scott Rochester, N.Y.
Mark Scroggins Amarillo, Texas
Mike Scroggins Amarillo, Texas
Tom Seliger Highland, Ind.
Ryan Shafer Horseheads, N.Y.
Ken Simard Greenville, S.C.
John Slavich IV Schaumburg, Ill.
Thomas Smallwood Flushing, Mich.
Robert Smith Captain Cook, Hawaii
Jeffrey Snuffer Valparaiso, Ind.
T.J. Snyder Three Rivers, Mich.
Tiffany Stanbrough Oklahoma City
William Stickroe Grand Rapids, Mich.
Amy Stolz Castle Rock, Colo.
Karen Stroud Plantation, Fla.
Michael Svilar Munster, Ind.
Sean Swanson Springfield, Mo.
Brandon Tarabek Grand Rapids Twp., Mich.
David Taylor Seminole, Fla.
Gregory Thompson Jr Dayton, Ohio
Jim Tomek Jr. Camp Hill, Pa.
David Traber Hebron, Ill.
Edward VanDaniker Jr Essex, Md
Lee Vanderhoef Greenville, S.C.
Humberto Vazquez San Pedro, Mexico
Chad Vendeville Otsego, Mich
Kevin Walter West Chester, Ohio
Chris Warren Grants Pass, Ore
Dennis Weatherman Coloma, Mich.
Stevie Weber Chalmette, La
Scott Weston Auburn, Mich
Tyler Wilds Marcellus, Mich
Walter Ray Williams Jr. Ocala, Fla.
Danny Wiseman Baltimore
Jason Wojnar Chicago
Mike Wolfe New Albany, Ind.
Troy Wollenbecker Miami
Curtis Woods Jr. Santa Rosa, Calif.
Gary Zwiezinski Elyria, Ohio

Rosters last updated: 11/28/2007 7:42:06 AM