PBA Denny's World Championship Roster

Tournament Details

Entries: 205
Name Home Town Squad 1st Pro-Am 2nd Pro-Am
Ken Abner Cincinnati
Patrick Allen Tarrytown, N.Y.
Ritchie Allen Columbia, S.C
Brad Angelo Lockport, N.Y.
DJ Archer Mineral Wells, Texas
Tom Baker King, N.C.
Del Ballard Jr N. Richland Hills, Texas
William Barlow Edgewood, Md.
Chris Barnes Flower Mound, Texas
Richard Barton JR Detroit
Blaise Bedolla Roseburg, Ore.
Marty Berke Allentown, Pa.
Dave Bernhardt Shelby Twp., Mich.
Wilbur Betts III Montoursville, Pa.
Brian Boghosian Agawam, Mass.
Parker Bohn III Jackson, N.J.
Nathan Bohr Wichita, Kan.
Karl Bosman Trenton, Mich.
Roger Bowker Ocala, Fla.
Thomas Brankin Highland, Ind.
Mason Brantley Detroit
Lomon Brunson Milton, Pa.
Shannon Buchan Waterloo, Iowa
YH Byun Korea
Michael Camerano Chicago
Robert Carlson DeKalb, Ill.
Jeff Carter Springfield, Ill.
Bob Chamberlain Auburn Hills, Mich.
Joe Ciccone Buffalo, N.Y.
Michael Cimba Monroeville, Pa.
Justin Cole Detroit
Larry Collins Jr Romulus, Mich.
Christopher Collins Savannah, Ga.
Brett Cooper Aurora, Colo.
Jason Couch Clermont, Fla.
Floyd Covert Nerstrand, Minn.
Dale Cramer Zion, Ill.
Tim Criss Bel Air, Md.
Cheryl Daniels West Bloomfield, Mich.
Tom Daugherty Tampa, Fla.
Kip Decker Weyers Cave, Va.
Dave D'Entremont Middleburg Heights, Ohio
Mike DeVaney Temecula
Patrick Dombrowski Parma, Ohio
Carolyn DorinBallard N. Richland Hills, Texas
George Dougherty Hainesville, Ill.
Floyd DrinkhornI II Warren, Mich.
Norm Duke Clermont, Fla.
Steve Easterday Carrollton, Ohio
Mike Eaton JR Wyoming, Mich.
Mike Edwards Tulsa, Okla.
Jeffrey Edwards Shelby Township, Mich.
Thomas Elborne Round Rock, Texas
Michael Fagan Greenlawn, N.Y.
Bruce Falcon Bay City, Mich.
Brian Fazio Croswell, Mich.
Paul Fleming Bedford, Texas
Douglas Followell Springfield, Ohio
Eric Forkel Las Vegas
Jason Francis Macomb Township, Mich.
Gary Friedman Farmingdale, N.Y.
Ryan Geary New Haven, Mich.
Dwight Geary New Haven, Mich.
Gregory Gingrich Landsdale
Patrick Girard Canada
Robert Glass Lawrence, Kan.
James Glowniak JR Warren, Mich.
Bryan Goebel Shawnee, Kan.
Aaron Graves Danbury, Conn.
Frank Gray Jr North East, Md.
Bobby Hall II Landover, Md.
Brian Hatcher Roseville, Mich.
Michael Haugen Jr Cave Creek, Ariz.
Chris Hayden Orlando, Fla.
Patrick Healey Jr Flower Mound, Texas.
Jeffrey Herman Bonaire, Ga.
Brian Himmler Cincinnati
Tom Hinz Joliet, Ill.
Ronald Holliday Mason, Ohio
Dennis Horan Jr Temecula, Calif.
Ronnie Horton Christiansburg, Va.
Jason Hurd Titusville, Fla.
Steve Jaros Yorkville, Ill.
Tyler Jensen Wheat Ridge, Colo.
Chris Johnson Garland, Texas
Jimmy Johnson Pataskala, Ohio
Liz Johnson Cheektowaga, N.Y.
Tommy Jones Simpsonville, S.C.
Jack Jurek Lackawanna, N.Y.
Pete Kaczmarczyk Warren, Mich.
William Kandilian Highland Township, Mich.
Rudy Kasimakis Tupelo, Miss.
Shane Keefauver Canton, Ill.
Doug Kent Newark, N.Y.
Jason Kindelspire Marianna, Fla.
John Kleinschmidt Oxford, Mich
Mika Koivuniemi Hartland, Mich.
Jan Kravcheno Sr kalida,Ohio
Kerry Kreft Hazel Park, Mich.
Brian Kretzer Dayton, Ohio
Stephen Kuczynski Toledo, Ohio
Kelly Kulick Union, N.J.
Jack Laffey Indianapolis
Rick Lawrence Celina, Texas
Bob Learn Jr Erie, Pa.
Brian LeClair Athens, N.Y.
Jason Lewis Sterling Heights, Mich.
Jeff Lizzi Sandusky, Ohio
Mark London Palatine, Ill.
Chris Loschetter Avon, Ohio
Paul Lundahl Chicago
Michael Machuga Erie, Pa.
Tim Mack Garfield, N.J.
Wes Malott Dallas
Troy Manges Loiusville, Ky.
Chris Marshall Mason, Mich.
Eric Martin Cedar Lake, Ind.
John May Lincolnton, N.C.
Eugene McCune Munster, Ind.
Timothy Meincke Leesville, La.
Terry Metzner Kentwood, Mich.
Hugh Miller Seattle
Brian Miller Springfield, Ohio
Jeff Miller Columbus, Ohio
Mike Mineman Belleville, Ill.
Amleto Monacelli Venezuela
Chris Monroy Holden, Mass.
Mark Moore Macomb, Mich.
Emilio Mora Jr Defiance, Ohio
John Murphy Fountain City, Ind.
Jason Narlock Smith's Creek, Mich.
David Newcomer Pearcy, Ark.
Paul Nicholas Romeoville, Ill.
Dale Nickos Oak Lawn, Ill.
Bryan Olesek Warren, Mich.
Bill O'Neill Levittown, Pa.
Thomas Palenske Holland, Ohio
Don Patterson Knoxville, Tenn.
Bryan Paul Brooklyn, N.Y.
Randy Pedersen Clermont, Fla.
Tim Penner Wichita, Kan.
John Petraglia Manalapan, N.J.
Kurt Pilon Warren, Mich.
Jim Pratt Glendale, Ariz.
James Pugh Grain Valley
Jason Queen Oreana, Ill.
Aaron Ramsden Tomah, Wis.
Travis Raskey Rochester Hills, Mich.
Hubert Register Philadelphia
Andrew Rettig Cheektowaga, N.Y.
Tony Reyes San Bruno, Calif.
Lou Riley Ovid - New York
Steve Rogers Bourbonnais, Ill.
Bill Rowe Canada
Ronnie Russell Indianapolis
Christopher Sand Chesterfield, Mich.
Leo Scantamburlo Columbia, S. C.
Walter Schaub II Schaumburg, Ill.
Mike Scroggins Amarillo, Texas
Tom Seliger Highland, Ind.
Jamie Sensabaugh McHenry, Ill.
Yong Seo Korea
Ryan Shafer Horseheads, N.Y.
Lloyd Shelden Greenville, Mich.
Donald Sherman Darlington, Md.
Ken Simard Greenville, S.C.
James Skierski Jr Warren, Mich.
John Slavich IV Schaumburg, Ill.
Robert Smith Captain Cook, Hawaii
Bryon Smith Roseburg, Ore.
Kevin Smith Southfield, Mich.
Brad Snell Mount Prospect, Ill.
Rick Steelsmith Wichita, Kan.
David Stouffer Fort Myers, Fla.
Harry Sullins Chesterfield Township, Mich.
Art Swain, Jr Philadelphia
Robert Swan JR Perrysburg, Ohio
Kevin Taber Toledo, Ohio
David Taylor Seminole, Fla.
Robert Teeters Lapel, Ind.
Brian Thompson Flat Rock, Mich.
Jim Tomek Jr Camp Hill, Pa.
Tore Torgersen Norway
David Traber Hebron, Ill.
Dale Traber Cedarburg, Wis.
Jonathan Van Hees Providence, R.I.
Larry Verble Greenville, Pa.
Frank Verni Brewerton, N.Y.
Brian Voss Alpharetta, Ga.
Thomas Wagner Lewisburg, W. Va.
Lonnie Waliczek Wichita, Kan.
Brian Waliczek Birch Run, Mich.
Randy Weiss Irmo, S.C.
Joseph Wenzloff Clinton, Twp. Mich.
Walter Ray Williams Jr Ocala, Fla.
Jeffery Williams Tampa, Fla.
Steve Wilson Lake Worth, Fla.
Danny Wiseman Baltimore
Nicholas Wissinger IV Utica, Mich.
Richard Wolfe Vienna, Va.
Mike Wolfe New Albany, Ind.
Troy Wollenbecker Toledo, Ohio
Christopher Wood North Haven, Conn.
Tae Yang Korea
Jeff Zaffino Warren, Pa.

Rosters last updated: 4/26/2005 12:35:34 PM